Wpis z mikrobloga

Jest tu jakaś księgowa/kadrowa? Mam zaplanowaną podróż służbową do wykonania i zastanawiam się, ile powinienem dostać za to diety oraz czy mój januszex nie będzie chciał mnie zrobić w jajo. Wylot z Polski o 14:55 w czwartek, międzylądowanie z Frankfurcie o 16:20, następnie dalszy lot o 20:50 i lądowanie o 15:25 czasu lokalnego w Hongkongu . Zostaje tam do poniedziałku, lot powrotny o 23:25, międzylądowanie w Frankfurcie o 7:00 we wtorek, potem wylot o 8:55 i lądowanie w Polsce o 10:15. Do tego dojazd na lotnisko i powrót po ok. 1h30min własnym autem + jeszcze z 2h przed wylotem w Polsce. Można przyjąć, że będę w podróży od 12:00 w czwartek do 12:00 w wtorek czyli pełne 5 dób, ale będzie to 6 dni po minimum 12 rozpoczętych godzin: 12h w czwartek do północy, potem pełne 4 dni (piątek-poniedziałek) i 12h w wtorek od północy do powrotu w południe.
Jak to się liczy? Przyjąć jedną stawkę dla każdego dnia (np. 55USD dla Hongkongu) czy uwzględniać niemiecka stawkę diety (49EUR)?
Wyżywienie np. w hotelu zmniejsza wysokość diety, ale czy w samolocie również się liczy?

#ksiegowosc #kadry #pracbaza #delegacja #praca #prawo #prawopracy #januszex
  • 4
@enzomatrix wszystko jest dokładnie opisane, jak chcesz dokładnie policzyć to trzeba przeczytać dokładnie. Jedzenie wszędzie się liczy. Obiad 50%, śniadanie i kolacja po 25% chyba
@zibizz1: Wiem, czytałem, ale wydaje mi się to niezbyt precyzyjne. Teoretycznie za czas spędzony w Niemczech (kilka godzin) powinna być inna stawka diety, tak jak inna za czas w Polsce, ale to się jakieś chore kombinacje robią i ułamki...

W sumie to jeszcze poszperałem trochę i wygląda na to, że delegacja zagraniczna liczy się od momenty startu samolotu (wylotu) do wylądowania (powrotu do kraju), licząc po stawce z kraju docelowego.