Wpis z mikrobloga

Pokazywanie screenów prywatnych wiadomości, bez zgody drugiej strony powinno skutkować perm banem komunikatora z którego korzystali, nie mam znajomego na którego nie mógłbym wyciągnąć jakiegoś screena który bez znaczenia kontekstu, subiektywnego humoru mógłby zniszczyć karierę(gdyby taką któryś posiadał) screeny możesz pokazać policji, a nie innym ludziom w celu zemsty, a jak już to robisz a NIE POWINIENEŚ, to bądź chociaż na tyle przyzwoity, żeby pokazać całą konwersacje od początku do końca #gonciarz #gargamel #polskiyoutube
  • 11
@mewten: Nie ma screenów - nie ma dowodów, słowo przeciwko słowu, pewnie kłamie
Są screeny - naruszenie prywatności, szukanie atencji itd

Tak, z zasady nie jest to właściwe, ale czasami jest to jedyny sposób udowodnienia swojego stanowiska i nie powinno się za to linczować ofiary, bo wychodzi z tego obrzydliwy victim blaming.
@Niezgodny: to niech idzie do sądu, jakby tak zrobiła, gargamel zapłaciłby zadośćuczynie, ona pokazałaby WYŁĄCZNIE wyrok, wszyscy wiedzą, że gargamel to przemocowiec i jest cancelowany(minus dla wszystkich youtuberów bo nie będą mogli kręcić kontentu) taki sąd zobaczyłby wszystkie screeny i dowody, a nie urywek, który my widzimy. No gonciarza by nie skazali, bo z tych screenów nic nie wynika, ale z tego, co mówi jego montażysta wysyłał sceny seksu do ludzi,
@mewten: Dla ciebie to takie proste pójść do sądu. Wyobraź sobie, że w dorosłym życiu nie każdy ma na to czas, pieniądze, siły i motywacje. Plus ona chyba dość jasno powiedziała, że mieszka teraz poza granicami Polski. Wiele osób było kiedyś świadkami przestępstwa/czynu zabronionego i nie każdemu się marzy taplać się w tym gównie i ganiać po instytucjach państwowych. Na swoim przykładzie też mówię.

No i drugi plus, ona nie zrobiła
@Niezgodny: znalazłem się i poszedłem na policję, osoba z rodziny dostała zawiasy,no dobra trochę innej, bo przeważała fizyczna przemoc, nie wolę słodkich kłamstw, ale ty wolisz pół-prawdy, potrzebny jest cały materiał dowodowy, a nie wybrany przez jedną osobę, która do tego, tak naprawdę zagroziła drugiej stronie, że jak wyciągnię na nią brudy, to ona pokażę jeszcze inne na niego
@mewten: Wiesz co, mógłbym się zgodzić, gdyby nie to, że Gargamel się przyznał. Raczej ktoś niewinny o takim posłuchu nie zostawiłby tak sprawy, gdyby go niesłusznie oskarżono.
@Niezgodny: ale to jedyne, co mu zostało, jeśli ona powiedziała, że jeśli on ją zaatakuje to wyślę kolejne filmy, może te filmy są dużo gorsze, niż te, które widzieliśmy, no, bo to, że gargamel jest walnięty to jest pewne screeny to jedno, ale nikt nie pluje na swoją dziewczynę, ja chciałbym wiedzieć, co on jeszcze robił, i co ona złego robiła, bo wiadomo, że kiedy ona nagrywa, to pokaże się jak
@mewten: To chyba też trochę logiczne, że jak ktoś wyciąga brudy na kogoś to nie będzie się samoobwiniał. Ale jak już jesteśmy przy temacie, co może wytłumaczyć plucie na kogoś xD Naplułbyś na swoją partnerkę w trakcie kłótni? Zaatakował ją? Jakby sorry, ale to jest już patola najwyższego sortu i nawet żaden czyn ze strony tej Laury (ukryty bądź wyimaginowany) nie mógłby tego przyćmić. Szanujmy się.
@Niezgodny: ja to rozumiem, i nie napisałem, że to ma tłumaczyć plucie na dziewczynę, w sensie są czyny, przy których naplucie można przyćmić, ale nic nie wskazuje, aby do niego doszło, bo logiczne, że gdyby ona robiła coś gorszego to by tego filmu nie nagrywała, bo gargamel bez zastanowienia by uderzył, ale chodzi mi o to, że dobrze by było znać całą prawdę, a nie szatażowanie kolejnymi brudami, bo to oznacza,
@mewten: Nie tu nie chodzi o szantaż. Jest to trudne do zrozumienia, jeśli nigdy nie spotkał cię lincz publiczny, ale często jeśli narazisz się jakiemuś twórcy to jego fani potrafią zrobić z twojego życia piekło, od gróźb po przychodzenie pod twój dom itd. Ona to powiedziała, żeby właśnie zapobiec podobnym sytuacjom (fakt, że się wyprowadziła też pomaga), bo teraz każdy zjeb zastanowi się 2x, zanim przypuści jakiś atak na nią. Całkiem
@Niezgodny: nie no, to, że ktokolwiek zastanowi się 2 razy przed przed przypuszczeniem na nią ataku, to kompletna bzdura, przecież ona nie ma na nich brudów tylko na niego, a ich aż tak bardzo to nie obchodzi, jeśli nie ma na nich, a każdy kto miał ją atakować, to właśnie robi. Ona nawet sama mówi, o tym, że jeśli gargamel ją zaatakuje, nie osoby trzecie