Wpis z mikrobloga

I wpadł mi mikroskop Mustoola. Przed zakupem jednak myślałem, że jest trochę mniejszy niż te standardowe ale to jest jednak pełna wersja wymiarowa. Spory monitor. Miałem na początku brać z aparatem podłączanym do monitora ale ten monitor robi robotę i nie trzeba zewnętrznego kolejnego.

Chwilę przetestowałem - działa wszystko rewelacyjnie. No i zoom jest idealny. Można używać hota i lutować z bardzo daleka na ogromnym powiększeniu - o to mi najbardziej chodziło. Monitor ma także wyjście HDMI i można spokojnie podłączyć pod kolejny monitor.

https://www.banggood.com/de/7-50X-High-Definition-Trinocular-Stereo-Microscope-With-10-Inch-Integrated-Microscope-Camera-For-Mobile-Phone-Repair-Identification-p-1980255.html

Cena która zapłaciłem 271 euro z kodem.

#elektronika #mikroskop #aliexpress #banggood #elektroda
nandrolone - I wpadł mi mikroskop Mustoola. Przed zakupem jednak myślałem, że jest tr...

źródło: IMG20230930161525

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nandrolone: Czy na minimalnym powiększeniu widać np cały układ KBC?
Da sie tam modyfikować soczewki? (np zmienić górne, albo założyć barlowa od spodu?)
  • Odpowiedz
  • 0
@T34v2 tak widaćv(wszystko zależy jak sobie ustawisz) ja mam pole robocze ok 18cm do soczewki od blatu. I zależy też jaka dolna soczewkę zastosujesz. W zestawie są dwie 0.5 i 2
Co do drugiego to nie wiem. Są tu standardowe gwinty. Górne (do okularów) są wkładane. Dolne normalnie na gwint wkrecane.
  • Odpowiedz
  • 0
@sylwek2k bo ja musiałem skracać śruby kombinerkami a potem szlifować gwint i weszło bo akurat takiej długości nie miałem (: generalnie ten adapter to powinien być w zestawie ale chińczyk nie pomyślał (:
  • Odpowiedz