Wpis z mikrobloga

Trzecia Droga jak nie wejdzie do sejmu to gwarant większej ilości mandatów dla pisu


@m4rcus: Aha. Czyli glosuj na TD zeby weszla bo jak nie wejdzie to jej mandaty przejmnie pis? Niby tak. Ale jak zamiast zaglosowac na TD ludzie zaglosuja na KO to ile tych mandatow przejmnie pis?
Czyli glosuj na TD zeby weszla bo jak nie wejdzie to jej mandaty przejmnie pis?


@gorzki99: wejście lub nie 3nogi niczego nie zmienia. Lepiej głosować na KO niż na 3nogę. Najgorsza sytuacja to 7% dla 3nogi. Bo połowa z tego idzie do pisu. Także lepiej oddać w 100% efektywny głos na KO niż marnować głos na 3nogę. Nawet jak 3noga wejdzie do Sejmu, to około 20% jest niebiorących czyli połowa z
Także lepiej oddać w 100% efektywny głos na KO niż marnować głos na 3nogę


@qluch: Ale to jest to co ja caly czas pisze. Te wybory to matematyka a nie senymenty.

Jak masz oddac gos na partie ktora jest na granicy wejscia to oddajesz glos na pis.
  • 1
@gorzki99: gdyby trzecia droga miała 2-3% to sprawa jest prosta, ale oni oscylują przy ~9%, raz że jest w tym błąd statystyczny, dwa, że pis będzie sie dwoił i troił żeby nie weszli

Subiektywnie przyznam, że lepiej głosować na ko niż td, ale lepiej głosować na td niż nie głosować w ogóle.

Idealnie, jakby wszystkie partie opozycji były w stanie utworzyć rząd.
@m4rcus: niektórych dupa piecze, że Petru ośmieszył Mentzena i ich ukochana Konfederacja spadła poniżej 10%. Teraz nawołują do niegłosowania na Trzecią Drogę w ramach rewanżu :)
Idealnie, jakby wszystkie partie opozycji były w stanie utworzyć rząd.


@m4rcus: I byl przeciez aki pomysl. Wspolna lista. I to by zagralo. Tylko ze ni p0lacy ani politycy nie dorosli do tego.
@m4rcus: Trudno, musieli by mnie topić żywcem że bym oddał głoś na jedyna partię która ma szansę na walkę z pisem. W przeciwieństwie do ludzi tutaj pamiętam czasy PO i za choy nie chce do nich wracać.

PS. Co również nie oznacza że jestem zadowolony z rządów PIS (°°
Trzecia Droga będzie mieć minimum 10%.


@Stewan: no to zobaczymy, ale nie płacz jak pójdzie pod próg.

Konfiarz zachęcający do głosowania na KO, coś ci nie ufam xD


@Stewan: tak Mireczku, jestem podstępnym KOnfiarzem! Poprzez namawianie do głosowania na KO namawiam do głosowania na 3nogę! Ha! Ha! (pic related)
Pobierz qluch - >Trzecia Droga będzie mieć minimum 10%.

@Stewan: no to zobaczymy, ale nie pł...
źródło: go-deeper
@qluch: przy obecnych wynikach sondażowych głoszenie "nie głosujcie na TD" może co najwyżej pociągnąć ją lekko pod próg=zmarnowane głosy. Nie wyzerujesz w ten sposób poparcia dla TD, a możesz niewielką część elektoratu postawić w sytuacji niepewności
jak oddasz głos na partię, która jest na granicy wejścia to Twój głos może być warty zero ale może być tez warty paręset tysięcy głosów - jak akurat uda się przepchnąć przez próg i uratować te głosy.


@IlawaNidzica: Jasne i pelna zgoda. Ja jednak nie gram w totolotka. Wole cos co daje pewny wynik niz hazard. Ja sobie pomysle ze moj glos moglby pojsc a pis to mnie az trzesie.
@gorzki99 Polecam ten wywiad zalinkowany kilka komentarzy wyżej. Tutaj kawałek na temat partii blisko progu:

Jeśli zagłosujesz na partię, która nie wejdzie do Sejmu, to marnujesz głos w takim sensie, że te głosy w każdym z okręgów po prostu znikają. Usuwa się je w tabelce. Natomiast problem jest wtedy, kiedy parę tygodni przed wyborami jakaś partia jest niebezpiecznie blisko progu – np. ma w sondażach 7 proc., a próg wynosi 5 –