Wpis z mikrobloga

TL;DR Tradycyjnie: kolejny zbiór - kolejne #rozdajo zestawu degustacyjnego #chilizgobim
W środku każdej paczki co najmniej 45 różnych odmian papryczek z pełnej skali ostrości od lekko ostrych do superhotów. Do tego galeria zdjęć do rozpoznawania odmian. Losowanie wśród wszystkich plusujących w niedzielę wieczorem. Tym razem zestawy będą “średnio” bardziej ostre niż poprzednie, bo doszło mi sporo superhotów, które ostatnio były jeszcze zielone.

W ostatnim czasie byłem dość mocno zajęty zmianą pracy i nie było zbyt dużo czasu na wrzucanie aktualizacji uprawy, ale dzięki pięknej pogodzie we wrześniu sporo papryczek, a zwłaszcza superhotów, dojrzało. W sam raz na weekendowy zbiór :)

Jeżeli październik będzie podobny do września to być może po raz pierwszy będę miał sytuację, w której wszystkie papryczki zdążą dojrzeć na krzakach. Co byłoby w mojej uprawie prawdziwym ewenementem.

Dziś planuję cały dzień zbierać papryczki, które planuję przeznaczyć na trzy cele: do złożenia reszty zestawów zamówionych przez Mirków z wykopu, na 2 ostre sosy (te papryczki po umyciu, wyszypułkowaniu i pokrojeniu w ćwiartki zapakuję próżniowo i zamrożę, bo sosy planuję robić w przyszłym miesiącu) oraz trzy odmiany, które chce przeznaczyć do suszenia.

Do osób, z którymi umawiałem się na PW na zestaw będę odzywać się ze wszystkimi szczegółami jutro rano. Jeżeli komuś nie odpisałem i nie ma potwierdzenia, że jest wpisany na listę chętnych to proszę się przypomnieć, bo czasami niestety zdarza mi się przegapić jakąś wiadomość, a zawsze staram się odpisać na każde pytanie.

Ten post jako rozdajo będzie miał najprawdopodobniej sporo plusów, więc może to jest fajna okazja, żeby móc się pochwalić też Waszymi uprawami i zbiorami. Zachęcam do wrzucania w komentarzach fotek z Waszych upraw, nawet tych najmniejszych realizowanych w doniczce na parapecie. Z chęcią obejrzę!

--

Więcej na:

https://www.instagram.com/chili_z_gobim

https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

--

Mój autorski tag papryczkowy: #chilizgobim Zapraszam do obserwowania :)

--

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #zadarmo #losowanie #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem #warzywa #uprawa #lato #slonce #rolnictwo #zniwa #zbiory
gobi12 - TL;DR Tradycyjnie: kolejny zbiór - kolejne #rozdajo zestawu degustacyjnego #...

źródło: chili2

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Miszczu, zrób coś żebym wygrał, jak coś to mam jakąś papryczkę ostrą u siebie, ale za diabła nie wiem co to za odmiana ( ͡º ͜ʖ͡º) wyrosła sobie tak po prostu z pestek, które mi zostały po jednej nie zjedzonej papryczce ( ͡º ͜ʖ͡º) w lutym wysiałem i jest, ale mało, a dobra jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Samara__Morgan Można. Właśnie zrywam dziś, więc bez problemu jutro złożę paczkę. Wystarczy napisać na PW to podeślę wszytskie szczegóły.

@dan-tom69 Wrzuć zdjęcie, może będzie na tyle charakterystyczna, że uda się rozpoznać odmianę.

@knur666 Z tych chili można je bez problemu wyjąć i użyć wiosną do swojej uprawy.
  • Odpowiedz
@gobi12 super papryczki, z Twojej paczki degustacyjnej zrobiłem sobie ostrą pastę z oliwą i jest to chyba najlepsza rzecz, którą kiedykolwiek zrobiłem w kuchni
polecam mocno ( )
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jasieczek Cieszę się, że jesteś zadowolony :-)

Te cienkie to coś zbliżonego do najzwyklejszego Cayenne - powinny być lekko ostre. Te grube to może być coś słodkiego np. Sweet Banana. Obie odmiany są powszechnie spotykane w supermarketach.
  • Odpowiedz