Wpis z mikrobloga

Wiecie, że jeszcze 8 lat temu w Polsce to było tak, że oszczędzało się normalnie w banku, gdzie pieniądze przed inflacją chroniły zwykłe lokaty, albo traciło się dosłownie troszeczkę, a jak się uzbierało na wkład to brało się normalny, komercyjny kredyt, bez żadnych obwarowań i cyrografów - a potem kupowało za to dwa razy tańsze mieszkanie niż dzisiaj? #!$%@? czasy, rząd wreszcie coś z tym zrobił.

#nieruchomosci #oszczedzanie #ekonomia #gospodarka #kiedystobylo
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: o czym ty chłopie majaczysz. no wielkie odkrycie, że im większa inflacja tym więcej się hajsu traci na lokatach xD w UK przed pandemia przy inflacji ok 2% miałem na koncie oszczędnościowym oprocentowanie rzędu 0.25%. teraz przy inflacji 8-10% mam 4.7%. to chyba oczywiste że wszędzie tak jest.
lepiej powiedz kiedy będą te spadki bo sam czekam już 7 lat i nic xD
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl Wtedy wymagali wkładu własnego na poziomie 10%. Więc nie #!$%@?. Zdolność kredytową w stosunku do mieszkania miało się pewnie lepsza niż dziś.
  • Odpowiedz
@mickpl: No nie wiem, ja pamiętam, że w deweloperzy równali ceny pod MdM (w tańszych lokalizacjach), a kredyty z ofertą MdM były jakby mniej atrakcyjne. Do tego przy tym niskim oprocentowaniu stóp jakimś trafem nie dało się wziąć kredytu ze stałą stopą oprocentowania.
Ale prawdą jest, że mimo wszystko 7-8 lat temu cena metra kwadratowego była tańsza w ujęciu inflacyjnym.
  • Odpowiedz