Wpis z mikrobloga

Niezmiennie przypominam, że na giełdzie mamy długoterminowy trend boczny.
Co to w praktyce oznacza?

Będziemy mieli okresy wzrostów (obóz byków będzie zadowolony) oraz okresy spadków (obóz niedźwiedzi będzie zadowolony).

Dla Nasdaq (na rysunku wykres kontraktów ze stooq.pl bo indeks Nasdaq Composite odbiega wartością od indeksu Nasdaq100) oznacza to poruszanie się w obszarze między 10000 - 11000 punktów i 15000 - 16000 punktów.

Dla S&P500 oznacza to poruszanie się w obszarze między mniej więcej 4500 punktów i 3500 punktów.

W długoletnim trendzie bocznym wszystko sprowadza się do kupowania w zielonej strefie i sprzedaży w czerwonej strefie.

Pan Cyferka @151346136 w okolicy 3500 punktów na S&P500 napisze, że mamy krach a to tylko dolne ograniczenie kanału w trendzie bocznym. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy osiągniemy tak niskie wartości jak 3300 punktów. Będzie ciężko.

Ciekaw jestem długoterminowego zachowania wykopowego inwestora w takim otoczeniu. Czy będzie miał lepszy wynik niż rynek?
Zobaczymy.

#gielda #inwestowanie #inwestycje #finanse #ekonomia #gospodarka
TeslaPrawdziwy - Niezmiennie przypominam, że na giełdzie mamy długoterminowy trend bo...

źródło: trend boczny

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@TeslaPrawdziwy jak sobie włączysz weekly czy miesięczne to może faktycznie wygląda to jak jakiś boczniakowy trend z dowolnych h1/h4, ale jak sobie uzmysłowisz, że za wystrzałem z początku tego roku stała co najmniej półroczna akumulacja podczas której odbijaliśmy się od technicznych poziomów bessy, wiele spółek taniego pieniądza wypadło z rynku, a rajd 23 sponsorowany był dziesiątkami miliardów USD, to narracja o boczniaku wydaję się... czysto teoretyczna, nawet jeśli jesteśmy w boczniaku
michelney - @TeslaPrawdziwy jak sobie włączysz weekly czy miesięczne to może faktyczn...

źródło: temp_file1762717443463104824

Pobierz
  • Odpowiedz
@michelney Nie uważasz że teraz będzie trudno wrócić do ath przy rosnących rentownościach obligacji? Akcje są dużo bardziej ryzykowne do tego problemy w Chinach i Niemczech które już są w technicznej recesji. Uważam że tylko kwestia czasu zanim się coś wysypie w USA i jest na to wieksza szansa niż na zaskoczenie w drugą stronę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz