Wpis z mikrobloga

@pogop: A mnie ta cała Izera pachniała tym super polskim samochodem sportowym co miał być MACLAREN F1 czy cuś takiego. Tam wielki shit. Tu wielki shit. Wcześniej gadali o wskrzeszeniu Syrenki, coś tam chyba było, z 4 democary tak to nazwę czy z 5. Tu jakaś Izera została sklejona. Dodatkowo Rumuni mając tego Springa od Dacii od Renault śmieją się w ryj. Czesi mają w Skodzie od VW elektryka pełną gębą,
@Sylwiusz89: Izera to jest furtka do tego, żeby Chińczycy otworzyli u nas fabrykę. Najpierw news, że zmiana dostawcy, że koopearacja, że będą TEŻ budować auta z Geely, a na końcu będzie, że w sumie to Izery nie będą robić, a 100% produkcji to będą chińskie auta.
Sprawdza się, że największe pieniądze robi się na słomianych inwestycjach. "W ten państwowy system rurek swój prywatny wkręcić kurek."
@pogop: też bym nie przesadzał. Na całym świecie sprzedaż elektryków rośnie. W Polsce ogólnie jest mało, ale w porównaniu z rokiem ubiegłym mamy ponad 70% wzrost zakupu. Gdyby nie unia europejska z ochronnym kocykiem dla legacy automakers:VAGa i Stellantisa, to mielibyśmy salony BYD, zeekr, xpeng, MG z tanimi elektrykami robiącymi 500+ km za 50-90k. A tak to jesteśmy skazani na egolfa robiącego w porywach 250-300 km za 150 tysięcy złotych.( ͡
@pogop: #!$%@?, kolego. Chodzi o zakaz spalinowych. Choć elektryki i tak wciąż są opcją nielogiczną, a już na pewno u nas. Brak infrastruktury, zasięg, żywotność baterii (a co za tym idzie, mocno ograniczony rynek wtórny), no i w zasadzie zafałszowane pojęcie ekologii.
@pogop: najlepiej jak taki samochód elektryczny istnieje w twoim garażu podziemnym i tylko czekasz aż sie budynek zapali ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to oczywiscie nie twoja sprawa polska kuhwooo boli cie bo mnie stać an elektryka hehe elon musk tesla
@enron tesla model 3 był tydzień temu za 185k, czyli jakieś 160 z dofinansowaniem mój elektryk (aktualnie 185k za polift). Porównywalnie za 160k możesz kupić Octavię z 2.0tdi XD


@Dorianek: za chwilę ceny pójdą znowu w górę, a dofinansowania znikną bo przecież i tak tylko elektryki będą.
@leszyborowy000: ponoć NIO i BYD tam trochę mieszają. Ostatnio przewijałem sobie filmik o polaku, który kupił z niemiec mg4 na kanale 'na prąd po polsce' - gość robi ciekawe testy samochodów- zaprasza użytkowników tych aut i jeździ z nimi w trasę + mówi o swojej fotowoltaice, bateriach.
@smutnebartosze czy ja wiem, tak jak wyżej + coś tam można sobie wyrwać z norwegii używanego po czasie.