Wpis z mikrobloga

Jakim sposobem wam wychodzi coś innego, niż konfederacja lub trzecia droga w #latarnikwyborczy?
Jesteście komuchami czy jak?

Przeanalizujmy pytania:

1. Unia Europejska powinna mieć mniejszy wpływ na polską politykę wewnętrzną
Zgadzam się, nie wiem jak można zaznaczyć coś innego, będąc Polakiem, chcemy mieć autonomię w podejmowaniu decyzji. Teraz na przykład jesteśmy zmuszani do importowania ukraińskiego zboża.

2. Należy zwiększyć transfery społeczne, by ograniczyć skutki inflacji dla obywateli.
Nie zgadzam się, tylko jakiś nieuk może zaznaczyć coś innego, transfery zwiększają inflację, teraz trzeba zaciskać pasa.

3. Państwo powinno finansować prywatne wizyty u lekarzy specjalistów, jeśli czas oczekiwania w publicznej placówce przekracza trzy miesiące.
Nie zgadzam się, nawet jak ktoś jest lewakiem to powinien się nie zgodzić, bo państwo powinno w takim wypadku dotować NFZ, a nie prywaciarza.

4. Państwo powinno zapewnić bezpłatne miejsce w żłobku dla każdego dziecka.
Nie zgadzam się, jak matka idzie do pracy to niech płaci za żłobek, a jak nie idzie to tym bardziej. Czemu mam płacić alimenty na cudze dzieci?

5. Szkoły powinny mieć większą swobodę w doborze treści poruszanych w programie nauczania.
Zgadzam się, tutaj nie ma o czym dyskutować.

6. Państwo powinno budować mieszkania niskoczynszowe na wynajem.
Nie zgadzam się, to jest prosta droga do tego, żeby pociotkowie PiS dostali za darmo mieszkania, bardzo niesprawiedliwe. Państwo nie powinno się wtryniać w prywatny sektor.

7. Należy podwyższyć podatki dla najlepiej zarabiających osób.
Nie zgadzam się, aktualnie najlepiej zarabiający według rządu to są osoby na umowie o pracę, które jako jedyne płacą 32% podatku. Podatki dochodowe trzeba generalnie obniżać i można wprowadzić kataster, w ten sposób bogaci to odczują, a nie dorobkiewicze.

8. Należy wprowadzić możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę dla osób, które przepracowały określoną liczbę lat, niezależnie od ich wieku.
Nie zgadzam się, nasz system emerytalny jest w fatalnym stanie, ulgi trzeba odbierać, a nie dawać nowe.

9. Należy zliberalizować prawo aborcyjne.
Zaznaczam nie mam zdania, bo to kwestia światopoglądowa i sam nie wiem.

10. Wszyscy przedsiębiorcy powinni płacić składkę zdrowotną tej samej wysokości niezależnie od dochodu.
Zgadzam się, nie ma sensu karać za pracę i niszczyć przedsiębiorców.

11. Wynik każdego referendum ogólnokrajowego powinien być wiążący niezależnie od frekwencji.
Zdecydowanie nie, to prosta droga do nadużyć dla pisowców i tworzenie pytań w których obie odpowiedzi są złe.

12. Polska powinna przyjąć rozwiązania dotyczące relokacji migrantów przyjęte przez Unię Europejską.
Nie

13. Należy wzmocnić niezależność władzy sądowniczej od parlamentu i rządu.
Tak, oczywiście.

14. Udział wydatków na obronność w PKB Polski powinien być dalej zwiększany.
Zgadzam się, Rosja u wrót, trzeba się uzbroić(Lewica zaznaczyła nie, a chcą brać chłopów do woja XDD)

15. Należy zwiększyć kompetencje samorządów lokalnych kosztem rządu centralnego.
Zgadzam się, decentralizacja zawsze na plus, inaczej kończy się to tym, że budżet otrzymują samorządy pisowskie.

16. Polska powinna odejść od wydobycia węgla nie później niż w 2040 roku.
Trudne pytanie, trzeba do tego dążyć, ale nie za wszelką cenę, zaznaczam nie.

17. Polska powinna doprowadzić do zablokowania importu zboża z Ukrainy.
Oczywiście.

18. Wartości chrześcijańskie powinny być podstawą polityki społecznej państwa.
Trudne pytanie, można to rozumieć na wiele sposobów, bardziej na tak, ale zaznaczam nie mam zdania.

19. Należy ograniczyć finansowanie mediów publicznych z budżetu państwa.
Tak

20. Należy ograniczyć uprawnienia służb specjalnych w zakresie śledzenia aktywności obywateli w Internecie.
Tak, bez dwóch zdań.

Mam:
Konfederacja 96%
TD: 67%
KO: 60%
BS: 54%
PIS: 42%
Lewica: 39%

Jakim cudem wam wychodzą niskie wyniki dla Konfederacji, co wy zaznaczacie?

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa #4konserwy
  • 33
@cordianss: partia rządząca która klei się do kościoła łamie wszystkie te wartości, wycierają sobie mordy chrześcijaństwem i robią coś odwrotnego.

Konfederacja nie jest inna bo nie jeden członek tej partii mówił że kobiety są równe ze zwierzętami, zwierzęta nie czują bólu, a gejów trzeba prześladować, a najlepiej batożyć.

Dziękuję za takich piewców wartości chrześcijańskich.
@CoJaToNieTY:

Nie, to są wartości moralne stworzone dawno przed chrześcijaństwem.

Jaki jest sens tego zdania? Jeżeli coś było wcześniej to nie może być później?

Przez wartości chrześcijańskie mamy tu na myśli trzymanie się kurczowo kościoła

To czemu pytanie nie odnosi się do rozdziału Kościoła od państwa? Czemu nie jest mowa o katolickich wartościach?

Jak to jest że wszystkie państwa świeckie które istnieją trzymają się podanych przez Ciebie wartości i nikt tam
@open_or_die:

nie jeden członek tej partii mówił że kobiety są równe ze zwierzętami

Nigdy tego nie słyszałem.

zwierzęta nie czują bólu

Coś mi się obiło o uszy, ale chyba nie było to dokładnie takie zdanie, w każdym razie to raczej wyjątkowa teza jednej osoby.

a gejów trzeba prześladować, a najlepiej batożyć.

Tak nie powiedział nikt, Braun raz zażartował zapytany: "czy gejów trzeba kamienować"
- "nie jestem aż takim radykałem, ale możemy
@cordianss: po prostu te wszelkie kompasy są o kant dupy potłuc. Weź np. "Wszyscy przedsiębiorcy powinni płacić składkę zdrowotną tej samej wysokości niezależnie od dochodu." - jak ktoś jest lewicowcem to pytanie jest z dupy bo jego zdaniem powinna być powszechna państwowa służba zdrowia finansowana bezpośrednio z budżetu czyli z wpływów podatkowych, a nie rozdzielanie na składki czy ubezpieczenia. Jak ktoś jest prawicowcem to państwowej służby zdrowia w ogóle nie powinno