Wpis z mikrobloga

Taki test ładowania to ja szanuje.
Ładowanie nowego iphona za pomocą kabla usb typ c, czyli zamiennika dobrej jakości: (firmy 3mk hyper silicone), który nie posiada loga apple.
Różnice w czasie szybkiego ładowania od 0% do 100%? Praktycznie brak.
Nagle, nie ma potrzeby montowania w środku kabla dodatkowego chipa mfi, certyfikowanego specjalnie dla apple.
Cena oryginalnego kabla usb typ c, na stronie apple: 119zł za 1 metr.
Ciekawostka: W ustawieniach baterii można sprawdzić ilość cykli ładowania dla baterii, ograniczyć ładowanie do 80% w celu wydłużenia żywotności.
Nowy iphone umożliwia ładowanie innego urządzenia przez port usb typ c, tryb powerbanka: 5v i 1 amper, czyli maksymalnie 5 watów.
Co o tym myślicie?
#iphone #apple #iphone15pro #smartfon #telefony #usbc
Pawci0o - Taki test ładowania to ja szanuje.
Ładowanie nowego iphona za pomocą kabla ...
  • 9
  • Odpowiedz
Nagle, nie ma potrzeby montowania w środku kabla dodatkowego chipa mfi, certyfikowanego specjalnie dla apple.


@Pawci0o: z ligthingiem był taki problem, ze piny były na wierzchu i żeby nie zrobić zwarcia kawałkiem metalu napięcie było załączane dopiero po wpięciu w telefon, i konskturkcja telefonu zakładała że kabel zadziała poprawnie, a na #!$%@? kablach często szło 5V na piny data, albo inne podobne cyrki.
  • Odpowiedz
@Pawci0o: z jednej strony super a z drugiej trochę lipa, bo mechanicznie USB-C jest średnie. Mnie bardzo ciekawi szybkość transferu, gdzieś słyszałem plotki ze certyfikowane kable będą ogarnąć thunderbold a zwykle tylko USB2.0, jednak nie śledziłem co i jak faktycznie
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: Kabel który dostajemy z iphonem 15 pro, ma ograniczoną prędkość do usb 2.0 ...
Według testu apple nie ogranicza prędkości dla nie oryginalnych kabli: https://youtu.be/yJ4nS_LMu_o?t=102
Dla mnie to jest nie pojęte. Kupujesz iphona 15 pro za np. 6000zł, i otrzymujesz w zestawie kabel usb typ c lichej jakości jak w jakimś samsungu lub xiaomi za 1000zł.
Wolny przesył danych ograniczony do usb 2.0, oraz 25 watowe ładowanie.
Myślałem, że w
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Apple jest od robienia kasy, reszta gowno umie, to taki fakt i nie ma tu miejsca na sentymenty czy żale. Ciekawe czy każdy pełny kabel podejdzie czy jednak coś będzie nie halo.

Btw innych urządzeń i usb3.0 to nadal nie jest to reguła ze fon z USB-C to będzie szybki transfer
  • Odpowiedz
Ciekawostka: W ustawieniach baterii można sprawdzić ilość cykli ładowania dla baterii, ograniczyć ładowanie do 80% w celu wydłużenia żywotności.


@Pawci0o: szkoda ze w starszych wersjach tego nie ma
  • Odpowiedz