Wpis z mikrobloga

@PieknyWojciech IDE to IDE, możesz mieć cokolwiek.
Generalnie na start czesto ludzie zaczynają się uczyć chipów ATMEGA, spoko dokumentacja, nie jest nawalone milion ficzerów, więc dla początkującego ok, no i w polskojezycznym internecie dużo treści na ich temat.
Jakie popularne mikrokontrolery uważacie za najprostsze pod względem wdrożenia się w ich środowisko?


@PieknyWojciech: zdecydowanie ESP, bo i najtańsze i chyba z najlepszą dostępnością płytek deweloperskich bądź modułów do zainstalowania do własnych wynalazków.
@PieknyWojciech: cóż, mikrokontrolery nie są zbyt przyjazne generalnie, zwykle nie masz stdlib więc pisze się nieco inaczej. Cały ekosystem też wymaga zrozumienia czym są przerwania, jak korzystać z dma, pamięci flash, pwm, jak skonfigurować gpio czy szeregu protokołów - stąd też na początek poleciłem ci prosty ekosystem.

RPi oczywiście jest platformą, ale również mikrokontrolerem - całkiem sympatycznym, polecam rzucić okiem RP2040. Jeśli interesują cię ściśle mikroprocki, to jak koledzy wyżej pisali
@Oo-oO: nie taki początek bo mam wiele lat za sobą programujac AT89S8523 w ...asemblerze. Potem drobne epizody z STM I PIC i wypadłem trochę z rynku. Kończyłem przygodę jak HAL czy Harmony pod PIC dopiero raczkowały. Od tego czasu sporo się zmieniło. Zdarzało mi się też naskrobać coś w Micropython pod ESP32, ale tu dokumentacja mocno kuleje (choćby odnośnie obsługi DMA). Obecnie przerzuciłem się głównie na hardware, ale czasem przydałoby mi