Wpis z mikrobloga

Napiszcie mi proszę czy u was też taka posucha z ofertami pracy na Linkedin? Mój profil zawodowy to Java Dev z ponad 10 letnią historią zawodową. Kiedyś dostawałem kilka propozycji rekrutacji na tydzień, na wszystkie starałem się odpisać, co jak wiadomo pozycjonuje profil wyżej w wynikach wyszukiwania u rekruterów.
Natomiast przez ostatnie 3 tygodnie nie przyszło absolutnie nic. Brak ofert, brak spamu chcącego mi coś sprzedać - po prostu cisza. Czy też tak macie co znaczyłoby, że zaczął się się kryzys czy po prostu z moim profilem jest coś nie tak?

#linkedin, #java, #programowanie, #programista15k, #pracait
  • 41
@nad__czlowiek: US =/= EU, nie wiem co tu chcesz porównywać, zupełnie inne zarobki, zupełnie inna specyfika firm (Europa nie ma ani jednej firmy która jest w jakikolwiek sposób zbliżona do tego czym jest FAANG) i tak jak piszesz outsourcing czyli tańszy pracownik niż w US (dlaczego mieliby ciąć tańszych zamiast droższych? to nie ma sensu). 99% to procent z dupy, siedzę w branży od 7 lat i dla klienta z US
@spajdermen: nie ma sensu z tobą rozmawiać, 99% firm z USA ma oddział w Polsce. Pracowałeś dla klientów w USA a o tym nawet nie wiesz. Pracując dla UK pracujesz dla oddziału UK firmy z USA w 90% przypadków. Kolejny pośrednik na drodze

dlaczego mieliby ciąć tańszych zamiast droższych? to nie ma sensu


Ale kto coś takiego napisał, ty myślisz co piszesz? U nas jest mało zwolnień, zwolnienia są w USA,
@nad__czlowiek:

nie ma sensu z tobą rozmawiać, 99% firm z USA ma oddział w Polsce


No ma, ale to nie są jedyni chlebodawcy na polskim rynku

Pracowałeś dla klientów w USA a o tym nawet nie wiesz


Tak tak, byłem biedną nieświadomą owieczką która nawet nie wie kto jej płaci xD proszę cię, jeżeli taki jest poziom twoich argumentów to mi również nie chce się z tobą gadać, jeszcze coś o
@Romska_Palo_Ul_Laputa: a jaki zapis na umowie B2B zapewni ci płatną ławkę?

Bo 99% umów ma zapis że wynagrodzenia masz za godziny spędzone na pracy. Jak nie masz projektu to nie pracujesz tylko oczekujesz więc logiczne, że nie zarabiasz.

Ile osób ma zapis w stylu "nie pracuje gdy nie dacie mi projektu - zarabiam"? Na B2B wszystko musisz mieć w umowie
no panie, kryzys mamy. Koniec eldorado itd. wszyscy to mają. Fajnie, że dopiero teraz się obudziłeś.


@ly000: nie wszyscy, u mnie ciagle szukaja nowych ludzi + placa mi za kolejnych podwykonawcow bo roboty jest nieskonczona ilosc. Mam dwa stale kontrakty i ciagle propozycje nowych. W przyszlym roku zrobie pewnie 2kk na reke jak dorzuce jeszcze 2-3 ludzi (jak pis #!$%@? PLN to lekko).

Tylko to trzeba cos bardziej niszowego ogarniac a
@Oskariat: ta, a teraz jak spytam co robisz to mi nie powiesz, więc nie do zweryfikowania to co mówisz. kryzys nigdy nie dotyczy 100% populacji - to jest wiadome
@ly000: czemu mam ci nie mowic? Osobiscie consulting WP/Laravel/Vue. Plus dokladam kolejnych devsow ktorzy robia to co wymyslam dla klientow.

Nie znam nikogo kto ogarnia i ma problemy z praca. Tylko juniorki i debile narzekaja.
czemu mam ci nie mowic?


@Oskariat: bo jak ktoś mówi, że u niego w branży nie ma kryzysu i pytam go co robi to zawsze dostaje głuchy telefon.

dzięki za info.

ja siedzę w javie i mam pracę, ale widzę mocne "spowolnienie" na rynku pracy, pracodawcy coraz bardziej wybrzydzają i obecenie nie mam szans na znalezienie innej pracy z moją aktualną lub wyższą stawką. dlatego poddaję w wątpliwość tego typu opinie.
@matewek: ja mam 8 lat expa w Javie i widzę że jest dramat. Na pewno nie dostałbym pracy za obecna stawkę, zakładam że max to 5k mniej niż obecnie mam. Wydaje mi się, że Java dostała mocno po dupie, chyba najmocniej a będzie pewnie jeszcze gorzej. Z drugiej strony, nie wydaje mi się żeby np pythonowcy mieli takie problemy