Wpis z mikrobloga

@Kamileqq: Na początek ******** . Teraz natomiast bardziej merytorycznie 1. Dlaczego Cię zatrzymali do kontroli? Jazda po chodniku, jazda bez świateł w nocy, czy jakaś wyrywkowa kontrola, bo im się uwidziało? 2. Obowiązek posiadania dzwonka w rowerze jest w przepisach już od dawna, nie jest rezultatem tej "dobrej zmiany" zatem nie wiem skąd skojarzenie z państwem pisowskim opresyjnym czy jak tam zwał.
@Hanstheredjudas całkowice rutynowa kontrola uprawnień + trzeźwości. Zatrzymywali każdy samochód a ja trafiłem akurat na pustą drogę więc byłem "łatwy do odstrzału".

Nawet bym zrozumiałym gdybym dostał taki mandat na środku drogi rowerowej łącznej z chodnikiem gdzie jest dużo pieszych, ale dostałem go na podrzędnej powiatowej drodze bez chodnika pod lasem XD

Moim zdaniem sytuacja wyglądała jak typowe pokazanie kto ma władzę nad szarym obywatelem, albo wyrobienie statystyk na koniec dnia, stąd
@Kamileqq: Zatem miałeś dużego pecha i trafiłeś do statystyki, milicyjne standardy muszą być zachowane. Na szczęście lub nieszczęście kwota tak symboliczna, że szkoda nie przyjmować i spotkać się z nimi w sądzie (gdzie każdy ogarnięty sędzia by to umorzył).
@Kamileqq: po prostu Ruch Drogowy miał jakieś bzdurne działania związane z rowerzystami i każdy patrol był "zobowiązany" do przyniesienia ze służby mandatów z tym związanych. Pomijając jak bardzo to jest patologiczne to dzwonek wydaje się najmniej dotkliwy dla obywatela.
@Kamileqq: Cieszę się, że zaczęli ścigać takie osoby jak Ty. Nic mnie tak nie wkuwa jak rowerzyści, którzy mają rowery w cenie auta i nie korzystają z dzwonków.

Brawo pan PISpolicjant ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli kierujący nie jest nie jest niemową to dzwonka mieć nie musi.


@buddookan: Nie znalazlem takiego zapisu w przepisach. Na pewno sad to uwzgledni jak sie odwolasz od mandatu za brak wymaganego wyposazenia.
@Catmmando

> Przepisy definuja ze rower ma miec dzwonek


@gorzki99: technocznie definiują że może to być też "inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku", OP mógł powiedzieć, że sam emituje sygnały ostrzegające


do tego przepisy, które z dupy nakazują mieć dzwonek ale już kask, który znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa użytkownika to jedynie sugerują, są #!$%@?


Dodaj do kasku kamizelkę odblaskową.