Wpis z mikrobloga

#cctv #poe #kamery #kamera #reolink #dahua #hikvision #pytanie #pytaniedoeksperta #monitoring

Hej Mircy,
Chciałem zamontować (na parapecie zewnętrznym) kamerę ReoLink RLC-520A (albo coś innego do 300 zł). Na parapecie od strony mieszkania mam router, a niezbyt chciałbym niszczyć elewację, więc pomyślałem o montażu na parapecie. Obecnie mam tak zamontowaną kamerę Xiaomi, ale ona jest raczej słaba (za to ma magnetyczny uchwty) – szukam czegoś o lepszej jakości obrazu, a przede wszystkim o stabilności – zależy mi na podglądzie z telefonu na żywo – to ma być kamera patrząca na to, kto dzwoni do drzwi i czy brama jest zamknięta – nie mam wideofonu.

Pytania:
1) czy w kamerze w/w można obrócić obraz? Nie montował bym jej do góry nogami w pozycji wiszącej, ale stojąco na parapecie.
2) czy mogę to podłączyć BEZ rejestratora i BEZ switcha PoE? Zależy mi tylko na podglądzie live + podgląd starych nagrań + ew. dostęp do nagrań z poziomu wyciągnięcia karty z kamery
3) wyczytałem, że jednak switch POE musi być – czy jak dam zwykły najtańszy zasilacz POE z allegro, to też zadziała

Kiedyś może chciałbym mieć kilka kamer, ale na razie wystarczyłaby ta jedna, więc na początek nie chciałbym pakować się w nagrywarkę i switch i cały zestaw. Wiem, że postawienie/przyklejenie jej na parapecie nie jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale to tylko do podglądu na wejście. Gdyby ktoś chciał, to i tak wejdzie.
  • Odpowiedz