Wpis z mikrobloga

koalicja obywatelska i dobro polski xd


@pure_function: Fajnie się pisze z UK, jak się nie wie co PiSiory w Polsce wyrabiają. My tu biedniejemy chłopie z roku na rok, jest co raz gorzej.
@dr3vil: xd myslisz, ze w uk nie ma inflacji? myslisz, ze nie mam rodziny w polsce / nie przyjezdzam do polski kilka razy w roku?

co do biedy, to dane po prostu na to nie wskazuja. wzrost plac realnych od 2015 jest w czolowce europy... gdyby ludzie (i mowie tu o duzych grupach spolecznych, a nie o poszczegolnych jednostkach) naprawde biednieli, to wywiezliby pis na taczkach (tak jak po w 2015)
@pure_function: Ale o jakich danych ty mówisz? Mój portfel widocznie o nich nie słyszał, bo jakoś nie chce mi kasy magicznie rozmnażać. Jeszcze ze 3 lata temu czynsz miałem 280 zł, teraz 550, za prąd 2 razy więcej, rata kredytu 50% w górę, na żarcie dwa razy tyle idzie, paliwa nie liczę, bo mało jeżdżę. Gdzie ten statystyczny dobrobyt? Może w SSP jakbym się zatrudnił, co? Albo ukradł dotację z NCBiR,
@pure_function: My jako naród jesteśmy tak głupi i potulni, że władza może zrobić wszystko i o żadnym wywożeniu na taczkach nie ma mowy. Rozdawnictwo? Nic. Grzebanie w sądach i konstytucji? Nic. Kwestia praw kobiet? No tu były strajki, ale co z tego. Pokrzyczą, pokrzyczą i po rewolucji.
@dr3vil: https://twitter.com/adammmooo/status/1701963687395803508/photo/1

wystarczy spojrzec na skumulowany wzrost plac realnych od 2015 na tle innych panstw europy. oczywiscie, ze w ostatnich kilku latach ludzie nieco zbiednieli (bo ceny energii, wojna, covid), ale to zjawisko globalne (tak jak inflacja). mimo tych wszystkich kryzysow wiekszosci ludzi zyje sie lepiej niz przed 2015 a bezrobocie wciaz jest bardzo niskie.

przypominam, ze "walka z kryzysem" poprzedniego rzadu doprowadzila do prawie 15% bezrobocia w szczytowym momencie.

to