Wpis z mikrobloga

  • 2
@kamil-talaga-18: Brawo, już zaczyna się wyzywanie od głupich fanów Ronaldo. Inwektywy personalne to mocna strona fanów Messiego, nic dziwnego. Równie dobrze w 2010 roku mógł ZP otrzymać Sneijder za duży wkład w tryplet i wicemistrzostwo świata ¯\(ツ)/¯
A fakty są takie, że Erling Haaland był w zeszłym sezonie najlepszym piłkarzem na świecie. Ale z racji głośnego PR-u, ZP dostanie Leo (TOP 3 nie byłoby mimo wszystko skandalem).
Inwektywy personalne to mocna strona fanów Messiego, nic dziwnego


@smialson: Ale Ty tu sam KDB od rudych wyzywasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co on może, że się taki urodził?

Równie dobrze w 2010 roku mógł ZP otrzymać Sneijder za duży wkład w tryplet i wicemistrzostwo świata


@smialson: I powinien dostać, bo jego forma i wpływ na grę Interu i reprezentacji Holandii był ogromny

A fakty
@smialson: To prawda, ale są pewne wagi - Mundial znaczy wiele. Jeżeli sezon w klubie ma wagę x1, to Mundial to gdzieś x5 i zawsze tak było.

Oczywiście mało znany piłkarz, który nagle zaliczy świetny Mundial i wygra MŚ nie zdobędzie złotej piłki. Piłkarze którzy historycznie więcej osiągnęli mają większą szansę na nagrodę, wiadomo. Messi sam sobie zbudował legendę.

PS. CR też by dostał ZP gdyby zdobył MŚ z Portugalią i
  • 1
@arahooo:

To prawda, ale są pewne wagi - Mundial znaczy wiele. Jeżeli sezon w klubie ma wagę x1, to Mundial to gdzieś x5 i zawsze tak było.


Nie zawsze - 2014 rok, Cristiano zagrał słaby mundial (Portugalia nie wyszła z grupy), a jakoś nie było kontrowersji że zdobył ZP (Złoty But + król strzelców LM + sama LM).

I teraz wg mnie jest identyczna sytuacja - Haaland ze ZB + Król
@smialson: Tak, ale w 2014 nie za bardzo było komu z reprezentcji Niemiec dać ZP, bo oni grali rewelacyjnie jako kolektyw.

Z ciekawości sobie zobaczyłem statystyki Messiego w PSG w 2022/2023 - w 41 meczach 21 goli i 20 asyst. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to jest dość dużo. Ja wiem, że PSG i Messi dali ciała w LM, ale to chyba nie był aż tak słaby sezon
  • 0
@arahooo:

Tak, ale w 2014 nie za bardzo było komu z reprezentcji Niemiec dać ZP, bo oni grali rewelacyjnie jako kolektyw.


Neuer dostał nagrodę dla najlepszego bramkarza i on był pchany jako jeden z kandydatów do ZP (był nawet w TOP3).

Z ciekawości sobie zobaczyłem statystyki Messiego w PSG w 2022/2023 - w 41 meczach 21 goli i 20 asyst. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie to jest dość
@arahooo: No dlatego napisałem, że mało kto skoro wspominasz coś co było ponad 20 lat temu.

że MŚ są najważniejszą imprezą dla piłkarza, a wpływ Messiego na grę Argentyny był olbrzymi


Rozumiem, że gdyby Kolo Muani w ostatnich minutach meczu strzelił sam na sam to murowanym faworytem do Złotej piłki byłby Kyliann Mbappe? Jego wpływ na grę Francji był olbrzymi, a osiągnięcia klubowe mieli bardzo podobne xd A tak to go
tak bo jakbyś był świadomy, a może młody byłeś to Iniesta w sezonie 09/10 opuścił 33 mecze przez zerwanie mięśnia uda, ale głupi fani Ronaldo mogą takich rzeczy nie wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dobrze jeśli kreowanie własnej rzeczywistości powoduje, że jesteś szczęśliwy to co Ci będę przeszkadzał.


@kamil-talaga-18: Aha. Zapomniałeś tylko wspomnieć, że z tych 33 opuszczonych meczów 23 miały miejsce jeszcze w roku 2009, czyli
@ekjrwhrkjew: No ja uważam, że przy zwycięstwie Francji to właśnie Mbappe byłby faworytem. Niestety zdecydowały detale i właśnie ta sytuacja z 120 minuty.¯\(ツ)/¯

Ale to jest dobre pytanie dlaczego Cannavaro był ostatnim piłkarzem, który wygrał ZP. W 2014 Niemcy grali świetnie jako kolektyw, piłka chodziła jak po sznurku przez wszystkie formacje i nie było komu z pola dać ZP. Chociaż może Kroos mógłby dostać. Wynik z 2010 jest do dziś uważany