Wpis z mikrobloga

Pomysły tych wszystkich pożal sie boże Śpiewaków i innych "działaczy" nałożeniem katastru skończą się tym, że ludzie, którzy dziedzicza po dziadkach, rodzicach beda musieli sie w popłochu pozbywac mieszkan, bo nie bedzie ich stać na ich utrzymanie. W dodatku zeroemisyjna polityka UE tez zrobi swoje, wiec ich gowniane mieszkania w blokach z wielkiej płyty beda gownowarte, a kogo bedzie stac na posiadanie wielu mieszkań i płacenie katastru? Tak, tak zagraniczne fundsze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Bedzie wynajmujacy instytucjonalny, z ktorym nie bedzie gadki jak z Januszem, tylko Julka z korpo dostanie wytyczne i trzeba bedzie robic to co pan wynajmujacy kaze, bo inaczej uprzykrzy odpowiednio zycie. A i mieszkania zastepcze od gminy sie znajda, bo przeciez Janusz nie bedzie sie bawil w dochodzenie odszkodowania przed sądem od gminy, ze nie moze goscia wywalic, bo nie ma dla niego lokalu zastepczego.

Ludzie pokroju mysli społecznej Jasia Śpiewaka zrobili problem, bo od kryzysu z 2008 r. zaczęli gasić benzyną (realnie ujemne stopy, a w niektorych nawet nominalnie, zasypywanie wszystkiego pustym pieniądzem i łatwym kredytem, wprowadzanie nowoczesnej metody monetarnej na salony), a w Polsce dodatkowo zabito rynek kapitałowy i wszyscy sie dziwia, ze mieszkania drogie. Bylo nie spuszczac w kiblu wartości pieniadza i ją szanować, to moze teraz mieszkania bylyby w normalnych cenach. Ale po co, na co to komu, dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#nieruchomosci #ekonomia #gielda
  • 113
: I dobrze że będą się musieli pozbywać tych mieszkań, skoro im nie potrzebne, jakby im były potrzebne to by tam mieszkali


@bzyku95: Mo,że jeszcze mały komuszku chciałbyś regulować ile kto ma par butów czy gaci albo zegarków co? Tfu!
miejsce do życia dla nowego podatnika to literalnie to samo co gacie albo zegarek, nie ośmieszaj się


@bzyku95: To sobie zarób na to miejsce a nie wyciągaj łap do kogoś innego kto zarobił więcej.To często lokata kapitału i zabezpieczenie dla bliskich. W sklepie też uważasz, że jak ktoś kupił 4 butelki Coli a Ty jedną to on powinien zapłacić więcej lub się podzielić? Mieszkanie to jakieś prawo? To kup sobie namiot
@Cubbylitto:

nie zarabiam minimalnych pensji i jestem na podatku liniowym a nie jakieś tam 0% czy 12%. PIT 0 to też kłamstwo bo to i tak na uop chyba kilka stów to zwolnienie daje, większość obciążenia to ZUS.


Czyli idąc za Twoją logiką, dostajesz ode mnie realnie socjal, bo ja jestem zatrudniony na umowie o pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Płacisz sobie spokojnie liniówkę, a moj przychod
@loginnawykoppl:

przecież to nie chodzi o kogoś kto mieszkanie odziedziczył tylko o fundusze robiące zakupy całymi blokami.


Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze dziwnym trafem, te fundusze bylyby zwolnione z takiego podatku. Ale jezeli chodzi o takie fundusze jak mowisz, to w takim razie kataster powinien byc wprowadzony od 10 albo 20 mieszkań, a nie od trzech.

Poza tym w to miejsce należałoby znieść podatek belki od obligacji skarbowych i lokat bankowych,
1. Wielka płyta już dawno docieplona z dopłatami z funduszy unijnych, nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałam nieocieploną wielką płytę, taką szarą klasyczną, ale to było kilkanaście lat temu.


@LGirl: wiekszosc wielkiej płyta byla ocieplana na przełomie XX/XXI wieku, wiec wtedy nawet w Unii nie bylismy, zostaly ocieplone pewnie ze srodkow z funduszy remontowych spoldzielni lub wspolnot.

2. Nie rozumiem tej historii o osobach, które przy katastrze za trzecie czy czwarte mieszkanie
@niezdiagnozowany: skoro w Polsce mamy rozróżnienie na składki i podatki to 19% > 12% plus jeszcze uwzględnij kwotę wolna.

Pit zero to chwyt marketingowy bo realnie zostawia przeciętnemu młodemu 150 - 200 zł miesięcznie. Potężne pieniądze przy tej inflacji. Jak masz mniej niż 26 lat to statystycznie mało korzystasz z lekarza.

Za pieniądze z lat 90/00 też nic nie powstało. Hans > twoja babcia w finansowaniu infrastruktury w Polsce.

Nigdzie nie
@Cubbylitto:

skoro w Polsce mamy rozróżnienie na składki i podatki to 19% > 12% plus jeszcze uwzględnij kwotę wolna.


przed chwila jeszcze tego nie rozrozniales, a teraz nagle tak, ciekawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pit zero to chwyt marketingowy bo realnie zostawia przeciętnemu młodemu 150 - 200 zł miesięcznie. Potężne pieniądze przy tej inflacji. Jak masz mniej niż 26 lat to statystycznie mało korzystasz z lekarza.


To
@niezdiagnozowany:

To była ironia podkreślająca brak spójności twojej argumentacji.

Max zwolnienie przy uop do 2 progu to około 300-400 pln, wiec w sumie nawet nie zależy.

W sumie daleko Polsce lat 00 nie było do tego co opisałeś. Przypominam, ze te szpitale to się najbardziej przydały seniorom.

VAT w moich codziennych zakupach niestety nie jest niski, podatek inflacja wywołany finansowaniem rozdawnictwa i kredyciarzy tez nie.

Będą wybierać lokalizacje, które się opłacają
To była ironia podkreślająca brak spójności twojej argumentacji.


@Cubbylitto: ciekawe, w szczegolnosci, ze mowisz o pit zero, jako chwycie marketingowym, a okazuje sie, ze rzeczwyscie ludzie do 26 r.ż. nie placa pit. W dodatku jak ktos studiuje to tez nie placi skladek, ale to inna kwestia.

Max zwolnienie przy uop do 2 progu to około 300-400 pln, wiec w sumie nawet nie zależy.


ile by to nie bylo, pit zero to
W Polsce jest problem w tym, ze kazdy to chcialby miec mieszkanie na wlasność w centrum Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania czy Wrocławia.


@niezdiagnozowany: tak długo jak długo w jakiejkolwiek lokalizacji zbieracze mieszkań mają więcej, niż dwa - jak najbardziej ludzie mogą chcieć takich mieszkań
@niezdiagnozowany: no nie rozumiem jak kataster ma ludzi na bruk wyrzucać - kataster od mieszkania np czwartego co najwyżej sprawi, że właściciel sprzeda/wynajmie to czwarte mieszkanie, trzy mu zostaną. W globalnego etfa można teraz banalnie prosto zainwestować przez np revoluta, zdziwiłbyś się, ilu boomersów używa revoluta w Polsce. sama mam trochę więcej mieszkań niż potrzebuję i większość moich znajomych też i nie obchodzi mnie, że stoją puste, nie wiem, co by