Wpis z mikrobloga

@singollo: Po zdaniu tego samego OCP co Ty jakis czas temu myslalem o pozostalych - wtedy - admin i cluster. Ale mnie adminka nigdy nie krecila. Zaczalem sie wiec uczyc do tego co lubi robie faktycznie - PL/SQL developer. Ale co chwila jakies inne rzeczy wskakuja i tak to przekladam juz poltora roku.....
  • Odpowiedz
@plushy: No ja to robiłem rok (pierwszy egzamin w kwietniu 2013) - a gdyby nie to, że 15. marca certyfikat wygasa i musiałbym pierwszy egzamin zdawać po raz drugi, to pewnie dalej bym to przekładał...

Ale warto się certyfikować. Mgr można kupić na każdym rogu, a certyfikaty są rozpoznawalne na całym świecie...
  • Odpowiedz
@singollo: Gratuluje!

@msq: Ty chyba z tego co kojarze komentarze pracujesz za granica. Jak tam z patrzeniem na certy ? Mam associate (ten 1 poziom) z DB2 i w sumie jakos specjalnie mi sie nie przydał. Zastanawiam sie nad sciezka MSSQL w strone BI / developer tylko nie wiem czy jest faktyczny sens.
  • Odpowiedz
Ty chyba z tego co kojarze komentarze pracujesz za granica.


@Crisu: Tak, Irlandia od paru lat.

Jak tam z patrzeniem na certy ?


@Crisu: Zalezy jakie certy i jaka firma. Mocne certy (Oracle, RedHat) sa powazane, jesli zas chodzi o niektore certy z MS to wiem ze firma w pewnym momencie poszla na ilosc i ludzie trzaskali te certy setkami. Zasada jest prosta - im wiecej ich na rynku tym
  • Odpowiedz
@msq:

Ja poki co developerka sie zajmuje, ale ostatnio mi wpadlo pare projektow z SSRS i troche SSIS sie zaczynam bawic i widze ze mi sie podoba. Ale mdx,etl i hurtownie danych to jeszcze magia.

Sama certyfikacja MSSQL w danej specjalizacji to jest chyba dluga droga (kazdy stopien to sa chyba 3 egzaminy).

A jak w ogole z praca dla sql developera w IRL? Duzo ofert, jak platne w porownaniu do
  • Odpowiedz