Wpis z mikrobloga

dziwisz się xD? Bo ja jakos nie. Najwieksze mozliwosci pracy, najwieksze mozliwosci spedzania czasu po pracy, najwiecej rozrywek, najwiecej mozliwosci skomunikowania ze swiatem. Polska to wbrew pozorom mocno scentralizowany kraj, gdzie najwieksze mozliwosci daje stolica.


@niezdiagnozowany:
- Praca: https://300gospodarka.pl/news/zarobki-w-najwiekszych-polskich-miastach-katowice-wracaja-do-gry-warszawa-spada-z-podium-ranking
(Tu należy pamiętać, że co miesiąc nawet są przetasowania co nie zmienia faktu, że wyniki są wyrównane)
- Czas po pracy czyli co konkretnie? Bo jeżeli chodzi o przyrodę to Wrocław/śląsk/Kraków i
@niezdiagnozowany: ja jestem dziadem i nie chodzę na gwiazdy, oraz kulturę więc chyba nie dla mnie warszawa. Jedynie może bym poszedł na Billie eilish ale to po długim nakręcaniu się. Zazwyczaj wydawało mi się, że główną rozrywką warszawiaków są marsze.
no super. Jak wiemy wszyscy latamy co weekend na citibrejki do Barcelony i Londynu ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Ogau: częściej latam na citibrejki niz jeżdżę do Pragi czy w góry.
jakie rozrywki są w Warszawie których nie ma chociażby w Katowicach?


@munioman: rzad wiekosci więcej jesli chodzi o ofertę teatrów, więcej i lepsze restauracje
Jeżeli chodzi o europejskie połączenia drogowe czy kolejowe to z południa masz blisko w Alpy, Bałkany czy morze śródziemne, z północy i zachodu blisko chociażby do Skandynawii. Z Warszawy masz blisko na Białoruś


@munioman: do każdego z tych kierunków się lata, a nie jeździ autem
Pytanie tylko jak często ludzie latają, żeby to uważać za jakąś niesamowitą zaletę.


@Ogau: jak przed pandemią latałem kilka razy w miesiącu w krótkie delegacje (24-48h) to dojazd w pół godziny na Okęcie był wielka zaleta.
częściej latam na citibrejki niz jeżdżę do Pragi czy w góry


@Anakee: bo masz za daleko do Pragi i w góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz, że można latać na citibrejki i jeździć w góry? Ci debile tego nie sprawdzają. No i akurat citibrejki to można sobie robić z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Gdańska czy nawet Poznania i Szczecina. Gorzej z biznesem, o którym mówisz, bo trzeba się
citibrejki to można sobie robić z Wrocławia, Katowic, Krakowa, Gdańska czy nawet Poznania i Szczecina.


@Ogau: tym bardziej, że z Chopina są prawdopodobnie najdroższe w Polsce, Modlin zaś jest lipnie skomunikowany. No chyba, że mieszkasz za bródnem gdzieś na rubieżach to do Modlina masz bliżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

teraz wolę lecieć godzinę


@Anakee: 1h + odprawa + dojazd na lotnisko + dojazd z lotniska do
kiedyś jeździłem, teraz wolę lecieć godzinę.


@Anakee: uwielbiam, jak ktoś podaje sam czas lotu w czasie podróży i pomija dojazd z/na lotnisko i czas na samym lotnisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taki lot z Wrocławia do Wiednia bez jakiejś turbopromocji to jest ani nieopłacalny czasowo, ani ekonomicznie
uwielbiam, jak ktoś podaje sam czas lotu w czasie podróży i pomija dojazd z/na lotnisko i czas na samym lotnisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: 30min na lotnisko(Ursynów), 1h na lotnisku (brak bagażu rejestrowanego), 90min lotu,