Wpis z mikrobloga

W dniu przebicia szczytu liczby ofert wynajmu w Łodzi, warto przypomnieć sobie słowa łódzkiego midasa w wywiadzie udzielonym rok temu na kanale sportowym.

Widz: Czy nie boi się Pan, że wojna może się przenieść do Polski i będzie miał Pan problem ze spieniężeniem swojego majątku?
Kuba: Jeżeli bawimy się w nagonki medialne i STRACH społeczeństwa to zastraszeni są wszyscy [...] strach jest po to żeby duzi spekulanci zarabiali. Czy ja się boję o swój portfel nieruchomości? Nie, nie boję się pana putina nie boję się wojny, wojna pomogła nam bardzo.
Następnie Kuba przechodzi do ataku i straszenia:
Kuba: W Łodzi w tej chwili WYMIOTŁO mieszkania pod wynajem WYMIOTŁO.
Kuba: Ceny wynajmu wzrosły i myślę, że w tym roku wzrosną one 20-30% - to są REKORDOWE WZROSTY.
Kuba: Lada chwila ludzie nie będą mieli gdzie mieszkać! Naprawdę nie ma mieszkań do wynajmu.

#nieruchomosci #lodz #midel #inwestycje #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #kanalsportowy
BurzaGrzybStrusJaja - W dniu przebicia szczytu liczby ofert wynajmu w Łodzi, warto pr...

źródło: Screenshot 2023-09-12 at 07.14.51

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
tylko łódź tak wygląda czy inne miasta też?


@zeszyt-w-kratke: Robiłem zestawienie z drugiej strony i mimo sporej oferty najmniej ofert na 1000 mieszkańców jest w Warszawie, a najbardziej przeinwestowane rynki przez kurnikowców to Łódź, Kraków i Wrocław.
  • Odpowiedz
@babicz99: Raczej kończą się roczne umowy najmu i najemcy nie przedłużają. W poprzednich latach we wrześniu trend był mocno spadkowy, w tym roku oferta dynamicznie rośnie.
  • Odpowiedz
@mickpl przeinwestowanie XD ten typ dalej swoje, mówiłeś już dwa lata temu jak to mieszkania będą lecieć na łeb na szyję a dalej lecą do góry i końca nie widać.
  • Odpowiedz
W ogóle żeby traktować Łódź jako cel długoterminowego celu pod wynajem to trzeba być #!$%@?ęty. Przecież to najmocniej wyludniające się miasto.

@Herubin: każdy taki mądry po fakcie. Rozumiem, że jak w Warszawie będą podobne liczby to napiszesz: "trzebabyło być #!$%@?ętym, żeby inwestować w to co wszyscy w tym samym miejscu gdzie wszyscy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
  • 4
@devorious Gdyby nie wspaniałomyślna polityka dosypywania pieniędzy deweloperom, to ceny by spadały co najmniej tak szybko, jak w pozostałych krajach.
W tym momencie Warszawa, Kraków przebijają cenowo wiele dużych miast Europy Zachodniej. Jeśli ktoś uważa, że Warszawa utrzyma ceny na poziomie Brukseli, Rzymu to niech kupuje xD
  • Odpowiedz
@Herubin: ja uważam, że do końca 2024 w Warszawie na wynajmie będzie podobny popłoch jak za czasów COVID i nawet wojna nie musi się skończyć. Nagłówki w gazetach przez kolejny rok będą krzyczeć:
- może na zachodzie spada, ale u nas ceny w górę
- obecnie nie rośnie, ale zaraz będzie
- może u nas spada ale tylko mniejsze miejscowości
- ceny spadają w Warszawie OKAZJA
- dziś nikt nie
  • Odpowiedz
kolega odkryl ze przed sezonem studentowym jest max liczba ofert ?

@deni28s: nie, wiem że tak jest i że zaraz spadnie, ale nie spadnie poniżej tego co było w latach 2020/2021, a od przyszłego roku ofert będzie jeszcze więcej.
Kolega nie wie, że poprzednie maksimum również wybiło we wrześniu?
  • Odpowiedz