Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uwielbiam czytać instrukcje? Zawsze ludzie twierdzą, że to jakaś ujma, że "jestem taki kumaty, że nie muszę czytać instrukcji". Ja po prostu lubię to robić, czasami znajdę jakieś fajne smaczki czy zalecenia. Uwielbiam znać swoje urządzenia na wylot. Nie kupuję żadnych zbędnych gratów, ale to co mam lubię znać.

#dom #niewiemjaktootagowac #chwalesie #gownowpis #niepopularnaopinia
  • 65
@rysiekryszard: najlepsi są ludzie co olewają instrukcje mieszkania a później zdziwienie, że stracili rękojmia

edit: dodam może, że takie instrukcje powinny być dostępne nawet przed zakupem mieszkania, żeby było wiadomo co wolno a co nie ¯\(ツ)/¯
a co do zwykłych urządzeń to jak najbardziej, jeszcze jak. podwójna radość jest jak producent udostępnia instrukcję serwisową
@wfyokyga:

Tylko gupki wszechwiedzący, nie czytają instrukcji.


Przecież lepiej kazać synowi zrobić coś za siebie, a jeśli odmówi, to zarzucić lenistwo, samemu nie chcą zapoznać się z instrukcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rysiekryszard ostatnio jak kupowałem swoją pierwsza mikrofale to w końcu chciałem się jej konkretnie nauczyc. Zawsze mnie #!$%@? ze jest tyle trybów a ja nic nie rozumiem. I co? Instrukcja nie mówiła NIC na temat trybów w mikrofali…
@rysiekryszard: Kiedyś klientka przyjechała do sklepu, w którym pracuję kupić jeden sprzęt - a mieszkała z 70km dalej. Kupiła, pojechała do domu, a pod wieczór wraca, że bubel, bo nie działa. Kierownik wyjmuje, przełącza jeden pstryczek i pokazuje, że na pierwszej stronie instrukcji wielki rysunek z wielką strzałką wskazującą na blokadę :D Inny klient ekspres miał częściej w serwisie niż w domu, bo nie chciało mu się czytać jak poprawnie czyścić
@munioman:

Dokumentacji do bibliotek nie czytam, może kiedyś zacznę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W sumie to bardzo podobne. Można przeczytać instrukcję, można obejrzeć filmik, jak ktoś obsługuje dany sprzęt, można też nie robić żadnej z tej rzeczy i później debugować godzinami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rysiekryszard: kiedyś lubiłem, zwłaszcza te do telefonu do czasu aż instrukcja jedno, a operator swoje, czesto w takiej ksiazeczce jaka duma byla jak znalazlam literowke, ogolem porzadne instrukcje lubie ale obecne to tlumaczenie z chinskiego kilku zdan a nie porzadna dokumentacja
@rysiekryszard: mój stary to taki specjalista co ma instrukcje w głowie, a potem zawsze się kończyło tym, że mama przychodziła mnie prosić bym coś złożył bo ojciec składał na chłopski rozum i go #!$%@? strzelala przez to ze zrobil krok 69 jako 3 i nie dziala
@rysiekryszard Ostatnio kupiłem elektrostymulator, bo napieprzała mnie szyja przez miesiąc i w instrukcji wyczytałem, że nie można przykładać do tętnicy szyjnej. Możliwe, że uratowało mi to życie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytałem też instrukcje obsługi minikoparki w której odkryłem, że z przyszłym szwagrem kilka rzeczy nie powinno się robić. Teraz obserwuję jego pracę, szukam filmików na YT, wpisów na forach i gdy przychodzi odpowiedni moment, to mówię: tego
@rysiekryszard: U mnie standardzik, że przy zakupie nowe sprzętu pierwsze co robię to czytam instrukcję obsługi, a w szczególności jak czyścić dany sprzęt, aby przypadkiem nie włożyć do zmywarki czegoś czego wkładać się tam nie powinno.
Kupiłem ostatnio nowego VW, po jeździe próbnej powiedziałem że głupio działa tempomat bo skacze +-10km/h i nie da się ustawić np. 95km/h. Sprzedawca potwierdził, że jak się rozpędzam to jak będę miał prędkość jaką chce tj. 95km/h to wtedy trzeba wciasnąć set i tyle. Kupiłem auto czytam instrukcje a tam, że ikonka + - na tempomacie reguluje prędkość +- 10km/h a jak się chce skakać po 1km/h to naciska się RES +1km/h
no można tylko po co xD większość urządzeń 5 letnie dziecko by obsłużyło


@Pedzel_Washington: ale tu nie chodzi o obslugę tylko o dodatkowe funcje o których nie wiesz, nikt nie czyta instrukcji telefonu czy tabletu, czy blendera ale np już przy takim tv ludzie nie wiedzą że gniazda hdmi nie są identyczne pod względem funkcjonalności i później mają problemy, odpowiednie ustawienie aplitunera tez czasem jest wyzwaniem itp