Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uwielbiam czytać instrukcje? Zawsze ludzie twierdzą, że to jakaś ujma, że "jestem taki kumaty, że nie muszę czytać instrukcji". Ja po prostu lubię to robić, czasami znajdę jakieś fajne smaczki czy zalecenia. Uwielbiam znać swoje urządzenia na wylot. Nie kupuję żadnych zbędnych gratów, ale to co mam lubię znać.

#dom #niewiemjaktootagowac #chwalesie #gownowpis #niepopularnaopinia
  • 65
@fizzly zawsze jak kupuje polybagi lego to staram się je złożyć bez instrukcji tylko na podstawie zdjęcia ;) przeważnie się udaje. Kilka większych które już rozkładałem do mycia też już tak ogarniam. Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzana: nic się nie stało, i btw nie jestem złośliwy, po prostu wychodzę z założenia że jak ktoś wskaże nam błędy to jesteśmy w stanie to w miarę możliwości zapamiętać i następnym razem mniejsza szansa że się pomylimy :)
@rysiekryszard: ja nie lubie, bo pewnie ze chcialbym byc tak kumaty zeby wszystko od razu sam, ale takie rzeczy to w bajkach, no chyba ze mowa o instrukcji do mlotka. Ale za cholere nie znalbym funkcji swojego samochodu bez instrukcji na przyklad XD
@rysiekryszard: Zazdroszczę. Ja zawsze mam " a #!$%@?ć, po co mam czytać instrukcje, miałem podobny sprzęt " a później są jakieś problemy, więc lecę do instrukcji, czytam spanikowany. Najczęściej niz złego się nie dzieje, ale raz zapomniałem śrub transportowych z pralki wykręcić, to po włączeniu odtańczyła mi makarenę, że prawie wyszła do sąsiada.
@wfyokyga: znam gościa, wybitny w każdej dziedzinie (pierdoła), zawsze musi czytać instrukcję obowiązkowo od deski do deski. Jakby umiał to w innych językach też. Po czym nie wie jak działa, nic nie umie obsłużyć co ma więcej niż wyłącznik, a ekran to juz zapomnij. Ktoś mu musi powiedzieć. Ale instrukcji nie wolno wyrzucić "bo się przyda"
@rysiekryszard Tak, tak, "nie muszę czytać instrukcji", a potem taki debil spamuje Internet pytaniami typu "jaki olej do auta", "kontrolki w expresie migajom", "jak włonczyć tępomat", albo w ogóle przez to psuje sprzęt, np. zmywarkę, bo nie miał pojęcia, że trzeba wsypywać sól.
@rysiekryszard: nauczylem sie czytac instrukcje jako 5 latek. Dziadek kupil nowy telewizor i mlody jak to mlody, zablokowalem telewizor kodem dostepu XD Dziadek dzwonil po serwisach i kaplica, nic sie nie da. Przeczytalem manual od deski do deski i okazalo sie ze byla metoda uniwersalnego zdjecia kodu dostepu. Dupsko przed pasem uratowane a instrukcje czytam do dzisiaj ( ͡ ͜ʖ ͡)
@rysiekryszard ja nie czytam bardziej z lenistwa i dlatego, że szybciej mi samemu ogarnąć niż nieraz zrozumieć z instrukcji albo w ogóle znaleźć xd Nie traktuje czytania jako ujmy, gdy trzeba to sięgam do instrukcji, chociaż zdarzyło mi się wywalić instrukcje od jakiejś #!$%@? i się okazało że jednak to był błąd xd.

Chociaż mam wrażenie, że należę do pokolenia i łudź, którzy sobie dobrze radzą z używaniem i rozgryzaniem urządzeń bez
@rysiekryszard: Do dzisiaj nie mogę uwierzyć np w to, że moja mama nigdy nie przeczytała instrukcji żadnej pralki i do każdej waliła za dużo płynu i proszku aż się zapychały te szufladki (pewnie w myśl zasady, że jak będzie więcej płynu do się lepiej wypierze). Jak sam zacząłem robić pranie i przeczytałem w instrukcji jak to trzeba robić to aż do dzisiaj mnie to #!$%@? jak sobie pomyślę o swojej mamie,