Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie najbardziej to że w PO wszyscy mają zbiorową amnezję. Wypowiadają się i obiecują jakby byli nową partią, tymczasem rządzili przez dwie kadencje, gówno zrobili, a na koniec stracili mandat społeczny na korzyść PiSu. I to jest dzisiejsza opozycja która chce rządzić tym krajem. Druga rzecz która mnie rozwala to że obecni 30-latkowie pamiętają #!$%@? lat 2007-2015 i zdarzają się tacy którzy będą głosować na Tuska i spółkę.
#wybory
  • 93
@RaszuVanTraszu nie wiem czy JarKacza jesteś fanatykiem czy fanem HipokrytoRussia ale lata 2007-2015 ppod względem ekonomicznym były bez porównania lepsze od tego, co dzieje się przez ostatnie 8 lat.

Tak, rzaady w tamtych latach nie były idealne. Były dalekie od ideału. Na dodatek pysznie byli chwilę przed upadkiem ale przy obecnej ekipie to moga być być uznania za wzorzec z Sevres.
@bencvallan: I tu w pewnym stopniu się z Tobą zgodzę. Pewne propozycje w programie mi się nie podobają. Niemniej i tak uważam KO za lepszą opcję. I również masz słuszność, że po 4 latach należałoby ich za stan Państwa rozliczyć. Nie jestem ich turbo wyznawcą, po prostu nie widzę innej alternatywy. Po prostu uważam PIS za zło totalne, za zgraję niekompetentnych nieudaczników, pchających nasz kraj nad przepaść gospodarczą.
@krytyk__wartosciujacy: No to masz tu garść statystyk.

W 2007 kiedy PO przejmowało władzę stopa bezrobocia wynosiła 15,1. W 2014, kiedy PO przekazało władzę PIS wynosiła 13,9. Aktualnie wynik, gdy PIS kończy drugą kadencje wynosi 5,0.
Źródło:
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2023,4,1.html

PKB w zdjęciu. Widać jebnięcie w 2020 z powodu COVID-19. Poza tym jakichś specjalnych różnic nie ma.
Źródło:
https://300gospodarka.pl/explainer/pkb-w-polsce-na-przestrzeni-lat-ile-wynosil-wzrost-gospodarczy-i-jak-sie-go-mierzy-wykresy

Główny powód niestabilności, który zapewne odczuwasz powoduje inflacja, a ta jak ogłosił Międzynarodowy Fundusz Walutowy
Ignac96 - @krytyk__wartosciujacy: No to masz tu garść statystyk.

W 2007 kiedy PO prz...

źródło: IMG_3633

Pobierz
@RaszuVanTraszu: Ja w 2008 konczylem liceum, 2012 - studia. I co najbardziej pamietam z tych czasow to marazm. W Polsce nic sie nie da, nie ma sensu tu zostawac, jedyny sensowny kierunek to emigracja. Jako jeden z 5 z roku, po studiach inzynierskich znalazlem prace w zawodzie, za jakies grosze.

Jak wygral PiS wszystko przyspieszylo. Fakt - podczas Covidu zaczeli podejmowac gowniane decyzje gospodarcze. Ale do tego momentu gospodarczo byl to
@RaszuVanTraszu: rozdzielili prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości (PiS to już wprowadził podczas swoich pierwszych rządów), uwalili chore ofe (hajs z zusu przekazywny do ofe by kupować obligacje bo ZUS nie ma hajsu na emerytury), podwyższyli wiek emerytalny, wybudowano rekordowa liczbe autostrad, powstały orliki, wprowadzili tabsy dzień po bez recepty, przygotowali JPK które uwalilo większość mafii vatowych, załatwili rekordowe dofinansowania z UE.
@malin90: Takie podsumowania powinny być wielokrotnie powtarzane, propagowane w memach i na bannerach, bo o tym trzeba bezustannie przypominać. Dlaczego tego się nie robi powszechnie, prócz takich randomowych wpisów, jak Twój? Opozycja nie chce być u władzy.