Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie najbardziej to że w PO wszyscy mają zbiorową amnezję. Wypowiadają się i obiecują jakby byli nową partią, tymczasem rządzili przez dwie kadencje, gówno zrobili, a na koniec stracili mandat społeczny na korzyść PiSu. I to jest dzisiejsza opozycja która chce rządzić tym krajem. Druga rzecz która mnie rozwala to że obecni 30-latkowie pamiętają #!$%@? lat 2007-2015 i zdarzają się tacy którzy będą głosować na Tuska i spółkę.
#wybory
  • 93
@RaszuVanTraszu: hmn.. czy uważasz, że Polska nie rozwinęła się pod rządami PO w latach 2007-15?
Czy znasz np dynamikę wzrostu PKB w tym czasie, pamiętając np o kryzysie finansowym?
Sorry, rządy POPSL nie były idealne. Były momentami #!$%@?. Ale były stabilne.

W tych wyborach chodzi, moim zdaniem, o zatrzymanie PIS. Problem z PIS jest taki, że skutecznie realizują najgłupsze i najbardziej kosztowne obietnice wyborcze. PO potrafi powiedzieć, że kasy nie ma.
@krytyk__wartosciujacy: I na tym polega cała patologia Platformy. Oni pod koniec rządów doprowadzili do deflacji, ale byli takimi nieudacznikami że stracili władzę przez głupi pijar, afery też zrobiły swoje, do tego poczucie państwa z tektury po katastrofie w Smoleńsku. Tego się nie dało wybronić, tym bardziej mnie dziwi że przez 8 lat nie zbudowali czegoś nowego, tylko liczą że sprzedadzą się po raz drugi z tą samą etykietą. Konfa nic nie
Druga rzecz która mnie rozwala to że obecni 30-latkowie pamiętają #!$%@? lat 2007-2015 i zdarzają się tacy którzy będą głosować na Tuska i spółkę.


@RaszuVanTraszu: Jasne że pamiętam. Pamiętam też skąd są wagony hajsu PiSu na zbudowanie wieloletniego, skrajnie opiekuńczego państwa dla wielu wytargetowanych grup społecznych, bo przecież była gigantyczna bieda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Nie będę głosował na Tuska, tak dla jasności.
To skoro było tak cudownie to czemu utracili władzę. Czemu w trakcie kampanii wmawiali ludziom że na 500+ nie ma kasy? Bo z tego co pamiętam to nagrabili sobie nawet u kiboli.


@RaszuVanTraszu: Bo nie ma kasy na socjale. Pieniądze powinno się zarabiać, a nie dostawać. Wszelkie granty to pieniądze albo wzięte w kredyt albo zabrane od ludzi, którzy na nie pracują. Rozumiem wspierać ludzi w ciężkiej sytuacji, ale nie cholera
głupi pijar,

@RaszuVanTraszu ziom, pis wygrał nie przez głupi pijar konkurentów, tylko dlatego, że wmówił ludziom, że można efekty pracy innych dawać np niepracującym. I że "8 lat to za dużo" na jedną partię.

@malin90 sam morawiecki do pisiorów na zamkniętym spotkaniu mówił, że 500+ jest na kredyt... i przyszłe pokolenia go spłacą ;-(
Ale to wyborców PIS nie interesuje
@malin90: Nie, teraz w ogóle nie są populistyczni. "Naczelną polityką naszego rządu, będzie stopniowe obniżanie podatków" A potem jeb kilkanaście nowych #!$%@?... Ja tam trzymam za nich kciuki. Niech wygrają. Z chęcią będę przywoływać za 3-4 lata tych wszystkich tutaj, co piali na ich cześć. To co się dzisiaj na wykopie #!$%@?ło z materiałami od KO to jest taki gównościek, populizm, porpaganda i demagogia, że dawno nie widziałem takiego szamba. Jestem
@RaszuVanTraszu: mi się nie chce gadać jak widzę że wprowadzenie wszystkich postulatów KO roku obecnego ale i poprzednich trzech doprowadziłoby do dwucyfrowej inflacji - zgoda,.nie byłoby tak źle jak za PiSu ale to naprawdę nietrudno być lepszym od kaczystow.

I nikt o tym nie mówi że jak był COVID to krzyczeli że PiS robi za mało, że popierali 500+ itd. Wiadomo w opozycji to można #!$%@?ć co się chce bo nie