Wpis z mikrobloga

Coś mi się wydaje, że pieniądze zniszczą piłkę nożną - na początek tą narodową. Piłkarze w klubach zarabiają kosmiczną kasę więc później nie ma motywacji do gry w kadrze narodowej. Coś jakby dobrze opłacany specjalista na kontrakcie miałby dorabiać sobie w żabce weekendami... może niezbyt trafiony przykład, ale wiecie o co chodzi.
Ponadto po co gwiazdy w klubach miałyby się pokazywać w ekipie narodowej tzw. headhunterom? Pieniądze już są, nazwisko już jest. Taka gra w reprezentacji tylko przeszkadza w zarabianiu, jeszcze jaka kontuzja i po karierze. Po co to komu?

A teraz jeszcze nowy trend - pograć chwilę na dobrym poziomie w Europie i wyjechać do USA/Arabii za kasą.

Tak szczerze, zależałoby Wam, gdybyście już byli piłkarzami-milionerami, na opinii kibiców przed telewizorami? Boże, oni nas mają w dupie. Po meczu wsiadają do luksusowego auta i mają gdzieś biedaków.

#pilkanozna #mecz #reprezentacja
  • 17
@CalibraTeam: moga robic kariere jak chca, wolny rynek sam sie ureguluje. Ludzie ogladaja dobry level i dobre dopasowanie poziomow. To ich zawod a nie misja. A lobby anty narodowe w Europe od dawna jest promowane przez EU , USA I azje - dla europy
@CalibraTeam: ale jaki to nowy trend, skoro już Beckham i Zlatan kopali w Stanach? No są Saudowie i weszli całkiem szeroko, ale to dość optymistyczne założenie, że ktokolwiek na świecie będzie dawał #!$%@? o ich ligę. Musieliby faktycznie wykupić najlepszych, zrobić rewoltę jak w golfie, ale ci na nich srają. Będą się tylko legitymizować jako równorzędny kraj.

Piłkarze będą narzekać, że za dużo grają, ale gdyby mieliby częściej usiąść na ławce
@Merdarion_PL: +1 byczku te inne ligi jakoś nie wydają mi się atrakcyjne przez te chorą ilość pieniądza i sztuczne napompowanie. Nie mogę się utożsamić z tymi zespołami mimo ze obiektywnie obiektywnie wyższy poziom. Na transfermarkt cena składu takiego Bayer Leverkusen jest większa niż wszystkich składow Ekstraklasy razem wzietych a to powiedzmy europejska 2 liga ¯\(ツ)/¯
@CalibraTeam:

Coś mi się wydaje, że pieniądze zniszczą piłkę nożną - na początek tą narodową.


Myślę niski poziom kwalifikacji Euro i Ligi Narodów może wypaczać nieco rzeczywistość, ale to było raczej pewne że tak się stanie. Powiększyli Euro do 24 drużyn i "przekolorowali" mecze towarzyskie na jakiś tam turniej który i tak każdy ma gdzieś. Wiadomo było że najlepsze drużyny będą grały w tych meczach na pół gwizdka. Teraz jeszcze powiększyli
@Matpiotr: Nie zawsze się wygrywa, każda reprezentacja prędzej czy później przechodzi przez gorszy okres. Trzeba patrzeć na całokształt a nie pojedyncze mecze.
@CalibraTeam: Pieniądze niszczą piłkę, tutaj nie ma dyskusji. Ale spójrz na inne reprezentacje, gdzie piłkarze zarabiają dziesiątki albo i nawet setki milionów rocznie a jakoś reprezentowanie kraju jest dla nich największym zaszczytem. Gdzieś czytałem, że Angielscy piłkarze dostają miesięcznie 3000 funtów od związku jako minimalne ustawowe wynagrodzenie bo