Wpis z mikrobloga

  • 0
nie mam ręki gif


@SarahC: w sensie unikać ich jak ognia? Nigdy w życiu na nich nie ciąłem ale w końcu musiałem. Nie było wielkich problemów, może gdybym był 20 lat młodszy (teraz 40 lat) to bym się nie odważył, ale znam z życia jak zachować bezpieczeństwo i wszystko było robione na sporej ostrożności.
@rbk17: W latach 80 były popularne bo po prostu niczego innego nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast ile ludzi na tym gównie potraciło ręce czy palce to po prostu tragedia. Między innymi dlatego teraz w piły są wbudowane systemy wykrywające dotyk i automatycznie zatrzymujące piłę, ta się nie zatrzymywała oraz system osłony.
@SarahC guzik prawda, piły bez zabezpieczenia sawstop to nadal 90% rynku oferowanych urządzeń. @rbk17 piła jak piła .. nie ciąć w rękawiczkach, długich rękawach, nie stać na wprost piły tylko z boku. Jak coś może sie klinować to ciąć w 2 osoby. Nie poprawiać nic przy tarczy gdy ta jest w ruchu. MYSLEC i pamiętać że z piła jak z dupą, chwila nieuwagi i palec #!$%@? :)
  • 3
@SarahC: może potracili palce, ręce czy nawet życie bo cięli na podwójnym gazie oraz nie zachowywali kompletnie żadnych zasad bezpieczeństwa? Nasłuchałem się historii na ten temat i najczęstszym powodem właśnie było cięcie po alkoholu. Inne to już wypadki typu potknął się/nadepnął na coś i poleciał prosto na piłę. Także wiem jak i domyślam się co mogło być tego przyczyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xyz_xyz: przecież taką piłę to składali nawet samemu XD pewnie że są dostępne ale po prostu nikt tego szajsu nie kupuje

nadal 90% rynku oferowanych urządzeń

czyli ofki wiszą żeby wisieć też mi nowina
  • 1
nie ciąć w rękawiczkach


@xyz_xyz: a czemu nie? Przecież to drewno jest chropowate i można sobie dłonie nim zniszczyć, w rękawiczkach uniknąłem wszelkiego rodzaju obtarć, drzazg, skaleczeń.
@SarahC pewnie że sanemu, silnik,pasek, oska tarcza, osłony w kolejnym dlc jak komuś coś się stanie. Z sawstopami znan tylko festool, gdzie takie urządzenia to po ~16 k chodza
@rbk17 bo jak piła złapie Ci rękawice to moze się skończyć wyrwaniem np całego ramienia zamiast tylko uciętego palca. Przy wszelkich maszynach które się obracają( tokarki, wiertarki, piły itp) nie wolno pracować w rękawicach. Jedyny wyjątek to gdy mamy specjalne rękawice które są tak zrobione aby się łatwo urywały(zapomniałem jak się fachowo nazywają)
  • 0
bo jak piła złapie Ci rękawice to moze się skończyć wyrwaniem np całego ramienia


@xyz_xyz: ale po co miałbym przystawiać rękę tak blisko piły? Pół metra to max, bliżej nie wchodziło w grę. Jak coś się zacinało to z daleka długą deską zrzucałem. Trzeba być chorym psychicznie aby tak blisko piły pchać dłoń, jakimś ADHD bez leczenia ( _)