Wpis z mikrobloga

Który z tych wariantów będzie najlepszy? Generalnie chciałem lodówkę side-by-side ze względu na kranik z zimną wodą i kostkarkę (w lecie używam lodu prawie codziennie) ale mieszkam teraz sam i nie wiem czy potrzebna mnie aż tak duża lodówka. Nie jestem przekonany czy szafka pod oknem to będzie dobry wybór. Może bez niej kuchnia wyglądała by trochę "lżej".

#aranzacjawnetrz #budujzwykopem #wnetrza #mieszkaniedeweloperskie
m4kb0l - Który z tych wariantów będzie najlepszy? Generalnie chciałem lodówkę side-by...

źródło: kuchnia

Pobierz
  • 11
@m4kb0l Podoba mi sie układ agd z 1 ale dodałbym szafki pod oknem. Miedzy lodowka a płytą grzewczą wystarczy 30cm , tyle aby tam odstawić garnek. Dodałbym większy zlew 1,5 komory. zlew pod oknem to problemy z otwarciem okna, i zabiera ci kawał blatu roboczego. A bez niego masz fajnie oświetlony światłem dziennym duży blat roboczy gdzie możesz robić i rozkładać przysłowiowe pierogi(bo one potrzebują najwiecej miejsca). W 3 wariancie prowadzenie instalacji
Miedzy lodowka a płytą grzewczą wystarczy 30cm


@marcez: nie, nie wystarczy. Sam garnek może mieć z 30cm lekko a jeszcze masz ręce i łokcie. Potrzebne jest minimum 60cm a nawet i więcej bo jest wysoka lodówka.

i rozkładać przysłowiowe pierogi(bo one potrzebują najwiecej miejsca).


@marcez: ile znasz ludzi którzy w 2023 lepią pierogi? Tam ma stół/wyspę z krzesłami gdzie spokojnie można to potraktować jako przedłużenie blatu.
@ksiak wystarczy 30 cm, najwyżej jeśli będzie duży garnek to trochę będzie wchodzić na płytę grzewczą.miejsca na rece i łokcie nie potrzebujesz bo masz miejsce nad płytą grzewczą aby tam sięgać. Oczywiście lepiej by było mieć 40cm, ale szkoda miejsca. Co do przysłowiowego lepienia pierogów to podałem ten przyklad bo to najbardziej blatożerne zajęcie, ale pamiętaj ze jeszcze musisz miec miejsce na czajnik, ekspres do kawy i chociażby lidlomixa. Pod oknem to
@m4kb0l: Zmywarka zdecydowanie w paśmie pod ścianą i absolutnie 60cm.

Lodówka side-by-side jest IMO zbędna w Twojej sytuacji. Jak chcesz dystrybutor bieżącej wody to zamontuj baterię z podłączeniem filtra wody, a lodówkę w zabudowie. Będzie to wyglądało miliard razy lepiej.

Nie cisnąłbym, żeby robić dodatkowy blat i szafki pod oknem. Raz, że będziesz musiał zastosować jakiś mechanizm narożnej szafki, które z mojego doświadczenia są zawodne, ale przynajmniej drogie. Blatu wg mnie
@m4kb0l: na singla każdy układ dobry, dla rodziny układ nr 3. W układzie 2 masz za mało miejsca na ociekacze, będziesz chciał coś wyjąć z lodówki gdzie to postawisz, będziesz tam czegoś szukał? A miejsce na krojenie, przekładanie odkładanie. Krojenie przy palnikach to średni pomysł. Wyjmujesz coś z zmywarki, a tu mokre, najlepiej obok ociekacza zlewu. Jeszcze dobrze mieć ekspres do kawy kolo zlewu, żeby coś wylać, przepłukać. Układ 3 prawie