Wpis z mikrobloga

@ManWithOutNick: generalnie to Niemiec miał ledwo wytrzymać nowe normy CO2 i zmniejszyć ilość kupowanych nowych benzyniaków. No ale że Glapa wszedł cały na biało i jeszcze przeebał żetona to mamy Yariskę za 160k

dobrze wyposażony C przebija 200k

w normalnej marce jak Kia/Hyundai/Skoda/Ford kompakt kończy się na 150k po rabatach. To Toyota bierze swoich customerów bez mydła w czoko
  • Odpowiedz
@ManWithOutNick:

Co się stało z rynkiem motoryzacyjnym przez ostatnie kilka lat, to się w głowie nie mieści. Segment A po 100k, dobrze wyposażony C przebija 200k.

To co zwykle, mieści się w głowie jak najbardziej. Równie dobrze można narzekać, że obecnie auta nie kosztuję tyle co 10, 15, 20 lat temu.
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Bicz plis. W piękne i ostatnie normalne wakacje 2018 miałem odłożoną sporą kwotę na nową Dusterkę. Wtedy jeszcze na starym cenniku circa 55k za full opcję. Już witałem się z gąską a tu pandemia no i się wstrzymałem. Minął rok, może półtora, świat zaczął wracać do normalności a tu 95 kafli za prawie full opcję xD

Gościa z salonu zapytałem o co kaman, to sam nie wiedział co powiedzieć xD
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski:

nie będziesz miał samochodu i będziesz szczęśliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dlatego koniecznie głosujmy na populistów nakręcających inflacje i #!$%@?ących kurs złotego. Oni nas ochronią przed złymi światowymi elitami i ich spiskami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ManWithOutNick: W międzyczasie Tesla potrafi stanieć o 100k. Myślę, że takie skostniałe koncerny, które wyczaiły w pandemicznej panice okazję do zarobienia, ostro przejadą się na sztucznym windowaniem cen tłumaczonym "załamaniem łańcucha dostaw oraz co raz to bardziej skomplikowaną elektroniką". W rzeczywistości ta cała skomplikowana elektronika to kilka przestarzałych w momencie premiery auta czipów xD. W telefonach za 2k masz potężniejsze procesory. Sprzedaż siadła i to grubo. Długo ten trend nie może
  • Odpowiedz
W piękne i ostatnie normalne wakacje 2018 miałem odłożoną sporą kwotę na nową Dusterkę.


@eeehhh: Spora kwota i nowa dusterka, wybierz jedno. Zamiast narzekać, że za drogo to po prostu zaróbcie. Obecnie paczka Laysów nawet 7,50 zł kosztuje a wy macie problem, że auta za drogie
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Laysy to olej, ziemniaki i prąd/gaz aby je usmażyć. Wszystkie te czynniki ostro poszły w górę z racji wojny na Ukrainie i nie zapowiada się, by szybko to się zmieniło (oprócz energii). W aucie masz znacznie szerszy wachlarz elementów które również miały swoje momenty szaleństwa rynkowego, choćby stal, ale powoli ceny się stabilizują. Ceny z 2021 zostały, a nawet wzrosły. To jest zwyczajna spekulacja jak mieszkaniówka. Myślę, że zdają sobie
  • Odpowiedz
to po prostu zaróbcie


@Cztero0404: to po prostu zaróbcie

Nie żebym się spodziewał jakiś kontrargumentów na portalu dla programistów 30k na perspektywę normalnego człowieka. Zostaje - po prostu zaróbcie. Ewentualnie #!$%@? się w kredyty na 50 lat na klitkę 30m2 w Piździejewie i 10-letnie clio z 20+-letnim dieslem czyli Dustera 4x4 i jedz chleb z pasztetem by mieć coś nowego na daily i do weekendowej do jazdy w teren.

Nic tylko
  • Odpowiedz
@ManWithOutNick: na początku pandemii zapanował szok i strach i firmy motoryzacyjne obniżyły swoje plany wzgl wyprodukowanych aut i pozamawiali mniej komponentów niż wcześniej ale okazało się że kowid #!$%@? i dopłaty od państw jeszcze bardziej rozpędziły gospodarke i popyt na samochody został na tym samym poziomie bo w końcu każdy został uzależniony od samochodu więc koncerny samochodowe grając zgodnie z tłuczonym każdemu do głowy prawie popytu i podaży podwyższyły ceny swoich
  • Odpowiedz
@eeehhh: I to jest właśnie wasz największy problem, chcecie rzeczy na które was nie stać. Ja nie płaczę, że nie wiem m3 nowa pół bańki kosztuje a stara 300 kosztowała
  • Odpowiedz
@Cztero0404: Ciągle mówimy o Dacii xDDDDD Ty zacznij płakać że klasa średnia która buduje i napędza ten system zdycha, a za parę lat nawet nie będzie miał kto projektować i produkować ci tej M3. To jest nie tylko problem motoryzacji ale problem w ogóle - na co nie spojrzysz.
  • Odpowiedz
@ManWithOutNick: najgorsze to, ze kiedys byly auta typu espace IV albo seat alhambra, ktore nie mialy 5 metrow dlugosci, a mozna bylo w 7 osob pojechac na wakacje, albo miec po zlozeniu siedzen bagaznik grubo ponad 2000 litrow. A dzisiaj te auta z zewnatrz urosly, a w srodku zmalaly xD
  • Odpowiedz