Wpis z mikrobloga

W "Wiadomościach" we wczorajszym wydaniu byli przygotowani, a nawet powiedzieli jak głosowała Tyrowicz, oczywiście okraszając, że jest z opozycji. Teoretycznie tą wiedzą powinni mieć za najwcześniej 2 miesiące. Całość zwieńczona była zdaniem o coraz mocniejszej gospodarce. XD

No problem taki, że gdyby rzeczywiście perspektywy gospodarcze były wybitne to stopy się podnosi, aby szybciej zeszła inflacja, albo ich nie obniża. A takie cięcie to taki krzyk do rynków: spodziewamy się u nas turbojebnięcia!!

Dlatego poleciały kursy banków i waluta.

Glapa jeszcze miesiąc temu mówił o warunkach brzegowych jako jednocyfrowej inflacji plus (dużo osób o tym zapomina) wyraźnych danych wskazujących na gwałtowną deziflację. Jednocześnie zarzekał się, że nie będzie żadnych gwałtownych ruchów, najwyżej 0,25, som konserwatywnym, odpowiedzialnym bankiem.

No więc łącząc kropki stawiam, że polecenie zapadło na Nowogrodzkiej. Glapa sam o nim wcześniej nie wiedział. Z pisu w RPP jest większość, która mogłaby go nawet przegłosować, a osoby takie jak Masłowska to prędzej projekcję inflacji zjedzą niż się z nią zapoznają.

Zaraz będzie wrześniowy odczyt inflacji i będzie pewnie już jednocyfrowa. I to jest wisienka na torcie. Procesy cenotwórcze to minimum (takie absolutne) - 3 miesiące. Czyli to co odwalił Glapa będzie widoczne najwcześniej na przełomie roku. Tak odległych faktów nosacze nie kojarzą. A na teraz to można trąbić o Wielkim Sukcesie.

A wyzywali mnie tutaj jak przed wakacjami pisałem, że Glapa przed wyborami obniży, aby po wyborach szarpać do góry XD No dobra, 0,75 to się nikt nie spodziewał, ale wyraźnie ten scenariusz się realizuje.

#nieruchomosci #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka #inflacja
  • 15
  • Odpowiedz
A wyzywali mnie tutaj jak przed wakacjami pisałem, że Glapa przed wyborami obniży, aby po wyborach szarpać do góry XD No dobra, 0,75 to się nikt nie spodziewał, ale wyraźnie ten scenariusz się realizuje.


@mickpl: jeszcze wczesniej pisales ze podwyzszy, jak bede mial dluzsze sranie to poszukam.
  • Odpowiedz
  • 0
jeszcze wczesniej pisales ze podwyzszy


@Kutafonix215: Tak, ale potem rozpracowałem forward guidence z molo i już pisałem, że najpierw obniży pod wybory, a po wyborach podniesie.
  • Odpowiedz
  • 63
@Kutafonix215: Ty z kolei należysz do tej ekipy, która nie przewiduje absolutnie niczego tylko szuka tych screenów, które się nie sprawdziły. Napisz mi swój scenariusz to się wymienimy screenami za pół roku XD
  • Odpowiedz
@mickpl: a widzisz, bo ja sie nauczylem gdzie my zyjemy po covidzie, a ty sie dalej ludzisz ze jestes w stanie przewidziec w ktora strone poleci reklamowka w huraganie

Ps skromnie powiem ze przewidzialem pompe bk2pro (a nie kapiszon xD). No ale to male dziecko by ogarnelo
  • Odpowiedz
@mickpl: wg mnie po wyborach nie podniesie. Nie ma po co, rządowi jest zbyt na rękę wysoka inflacja żeby ją zbijać. Stopy będą szły regularnie w dół cały czas. Pytanie tylko jak szybko i gdzie się zatrzymają. Jak będzie spowolnienie albo recesja, a inflacja się utrzyma to nie zdziwię się jak znowu obniżą poniżej 1%
  • Odpowiedz
Ty z kolei należysz do tej ekipy, która nie przewiduje absolutnie niczego tylko szuka tych screenów, które się nie sprawdziły. Napisz mi swój scenariusz to się wymienimy screenami za pół roku XD


@mickpl: natomiast ja zawsze ci mowie ze sie mylisz i ceny nieruchomosci nie spadną a ty swoje, trzeba było kupić mieszkanie w 2019 jak ci proponowałem, nawet screena sobie zrobiłem kiedyś na pamiątke xd
Pawel993 - >Ty z kolei należysz do tej ekipy, która nie przewiduje absolutnie niczego...

źródło: comment_1668017536BdLXWEMv5BFEUVEiAPEXVD

Pobierz
  • Odpowiedz
natomiast ja zawsze ci mowie ze sie mylisz i ceny nieruchomosci nie spadną a ty swoje, trzeba było kupić mieszkanie w 2019 jak ci proponowałem, nawet screena sobie zrobiłem kiedyś na pamiątke xd


@Pawel993: Kiedyś się uda i spadną. XD Jak to mówią: kto ma rację 3 lata wcześniej niż inni ten przez 1095 dni uchodzi za idiotę.
  • Odpowiedz
Kiedyś się uda i spadną. XD Jak to mówią: kto 3 lata wcześniej ma rację ten przez 1095 dni uchodzi za idiotę.


@BulgarskiTaboret: no dobra w 2027 roku ceny spadną do tych z 2024 kiedys sie uda tylko ze nadal dla niego gorzej niz jakby wczesniej podjal dobra decyzje
  • Odpowiedz
no dobra w 2027 roku ceny spadną do tych z 2024 kiedys sie uda tylko ze nadal dla niego gorzej niz jakby wczesniej podjal dobra decyzje


@Pawel993: Ja to go widzę mniej więcej tak jak na obrazku. Już dawno by kupił to mieszkanie, ale on po prostu nie ma takiego zamiaru.
BulgarskiTaboret - >no dobra w 2027 roku ceny spadną do tych z 2024 kiedys sie uda ty...

źródło: 7twy19

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kutafonix215: przecież to jest nie do przewidzenia, dlatego wypisujesz wszystkie scenariusze,.które jesteś w stanie przewidzieć. Im więcej tym lepiej to o Tobie świadczy bo jesteś w stanie przygotować się na więcej
  • Odpowiedz