Wpis z mikrobloga

Na zdjęciu najlepszy przykład słów "Przecież ma wodę i jedzenie, na łańcuchu nie jest to czego się czepiacie pseudoekolodzy!!11" XD

Często słyszę/czytam opinie, że skoro pies ma dostęp do wody i jest karmiony to jak można uznać, że ma złe warunki. Tym bardziej, że nie jest też na łańcuchu.

Na zdjęciu odchody zmieszane z błotem- wszystko nawarstwiało się przez kilka lat i przez te kilka lat (opiekun twierdził że pies ma 12 lat, weterynarz stwierdził, że ok.7) pies nie opuszczał tego...kojca.

Około 20cm pod błotoodchodami znajdowały się stare szmaty i dywan (oczywiście śmierdzące w opór i gnijące), które pewnie miały służyć jako posłanie. Nie mam pojęcia jak daleko w głąb sięgał ten syf- na szczęście nie miałam okazji się o tym przekonać.

#otoziaki - wrzucam tu psy do adopcji i najwidoczniej jeszcze przemyślenia z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam

#przemyslenia #psy #pies #pokazpsa #zwierzaczki #zalesie
cytmirka - Na zdjęciu najlepszy przykład słów "Przecież ma wodę i jedzenie, na łańcuc...

źródło: story_267713_1679919478

Pobierz
  • 13
@cytmirka: Coś strasznego.
Mój też ma kojec no ale to eleganckie deski, ocieplona buda i czyste michy a i tak zamykamy go tylko wtedy jak jest jakaś robota na podwórku bo pieseł nie da nic zrobić bo taki z niego pieszczoch. A tak to lata od bramy do bramy i czasem nawet zajrzy do domu jak się nie zamknie drzwi.
Kiedyś braliśmy go na spacery w pole, ale jak za którymś
@Voltaire: Nie ma nic złego w kojcach jeśli zapewni się psu odpowiednie warunki - wielkość kojca, spacery/wybieg, ciepło na zimne dni i ochłodzenie na upalne dni. No i czyste jedzonko i woda, wiadomka. Tego na zdjęciu nie można nazwać nawet dostatecznymi warunkami, a co dopiero odpowiednimi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kobiaszu: Co nie? Pies ma pilnować domu XD Jak na logikę pomyślisz to łagodny pies przykuty
@Voltaire: czyli to taki pies jak większość na wsi, lata od bramy do bramy i drze ryja na przechodniów i każdy inny ruch który zobaczy, bo mu się nudzi a tobie się nie chce zabrać go na spacer. Współczuję sąsiadom
@Wincyyyyj: Co? XD Ten pies nie szczeka ani na ludzi za bramą ani na psa sąsiada. I mówiąc, że od bramy do bramy mam na myśli prawie 200 metrów podwórka i sadu. Nie wiem jakie miałeś psy ale moje nigdy nie były sfrustrowanymi szczekaczami.
@onepnch: A tam była popaprana ogólnie sytuacja. To był teren jakiegoś socjala, patologia tam mieszkała, nawet przyszedł jakiś młody patus z piwkiem i zaczął w moim (i koleżanki) kierunku jakieś obrzydliwe teksty walić, więc nam się odechciało już pomocy, bo się zaczęłyśmy trochę bać. A właściciel to dziod chyba 80 parę lat, nie chciał źle dla tych psów (bo były tam dwa), twierdził że to były psy jakiejś babki która z
@cytmirka: ja bym takim ludziom dawała dożywotniego bana na posiadanie zwierząt to samo tyczy się posiadania dzieci. Nie rozumiem dlaczego tego nie ma. Zresztą z dziećmi to byłoby prosto wystarczyłoby taką osobę skreślić z programu 800+ jakby patola wiedziała że hajsu nie będzie to by się nie rozmnażala
@szynszyla2018: Ja nie wiem dlaczego takiego dożywotniego bana nadal nie ma. Dostajesz bana a jak pojawi się u ciebie kolejne zwierzę to po prostu wysoki mandat i tyle. Nie rozumiem czemu nie ma takiego rozwiązania. To by zmniejszyło patolę jaką jest bezmyślne rozmnażanie, a patusy czy wieśniaki nauczyłyby się, że kolejne zwierzę wiąże się z płaceniem mandatów. A państwo by się na tym wzbogaciło przynajmniej w słusznej wierze a nie za