Wpis z mikrobloga

@agacik92 nie wiem gdzie jest ta granica „ważne” dla stanowiska czy jakie osiągnięcia naukowe się liczą, bo serio teraz zdobyć dyplom to nie problem i napisać jakaś publikacje naukowa która nikomu się do niczego nie przyda. Dlatego uważam ze jak ktoś chce zmienić nazwisko to spoko a jak dwuczłonowe lub nie zmieniać to tez spoko. Sama po ślubie będę mieć dwuczłonowe a jestem tylko korpo ludkiem pracującym jako programista. Nie czuje by
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: Bo kobiecość to znaczy też uległość, poddanie się mężczyżnie. To przeciwieństwo feminizmu. Feminizm jest męski, tak jak tatuaże, to męskie cechy.
Facet przeważa nad kobietą warunkami fizycznymi i każdymi innymi, pod każdym względem jest lepszy, dlatego od zarania dziejów kobiety poddawały się meżczyznie, aż do czasów obecnych i jakie to ma skutki to widać.
muciek112 - @AlienFromWenus: Bo kobiecość to znaczy też uległość, poddanie się mężczy...

źródło: photo_2023-09-01_14-22-20

Pobierz
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus:

Myślisz „nie chcę zmieniać nazwiska po ślubie”? Nic nie szkodzi! Zmiana nazwiska po ślubie absolutnie nie jest wymagana. Możesz zostać przy dotychczasowym nazwisku lub zdecydować się na nazwisko dwuczłonowe. To, jakie nazwisko nosisz po ślubie to Twoja indywidualna decyzja, uzależniona od przekonań, planów itp. Dla wielu osób pozostawienie dotychczasowego nazwiska jest ważne ze względów światopoglądowych lub np. z uwagi na wypracowaną wcześniej pozycję zawodową ????. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie przemyśleć
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola Jasne, to jest Twoje zdanie i bardzo je szanuję. Jeżeli tak Ci się podoba to spoko. :)

Ja jestem odmiennego zdania. Osobiście nie chciałabym mieć dwuczłonowego. Po pierwsze, bo moje panieńskie jest za długie, ale nawet gdyby było krótkie to i tak bym nie skorzystała z tej okazji. Nie czuję potrzeby używania mojego panieńskiego do końca życia za każdym razem, gdy będę wypełniać swoje papiery. Tak jak wspomniałam według mnie jeśli
  • Odpowiedz
@agacik92: może tak chcą bo mają taką potrzebę,.są blisko związane z rodziną, rodzinnym domem i nie chcą się wyprzeć korzeni tylko dlatego, że są po ślubie? Dla niektórych ślub to odseparowanie kobiety od jej korzeni i wymuszenie by stała się częścią innego stada nagle z dnia na dzień, jakby była własnością już innych osób.
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus Ej ale nikt nikogo, do niczego nie zmusza. Jak podpisujesz papiery małżeńskie to sama decydujesz jakie nazwisko wybierasz. To Twoje życie i Twoje wybory. Ja tego zupełnie nie neguję. Każdy żyje, jak chce. :)
  • Odpowiedz
@agacik92: dla niektórych osob, malzenstwo to po prostu wspólność majątkowa. Czemu takie osoby mają zmieniać nazwisko? Tak samo czy mężczyzna bez dorobku naukowego może przekazać swoje nazwisko kobiecie? Skoro dla niego zwiazek małżeński to partnerstwo, a nie osoba pod opieką i sprawująca opiekę. Opieka w prawie to instytucja dla osob ubezwłasnowolnionych lub dla dzieci poniżej 13 roku życia xD
  • Odpowiedz
@koralgola Powtórzę się - to Twoje życie i Twoje wybory. Nikt nikogo nie zmusza do zmiany nazwiska. Możesz spokojnie zostać przy swoim albo zrobić dwuczłonowe.

Czemu się tak na mnie uwzielyscie? :D
  • Odpowiedz