Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czuję się jak śmieć. Nie mam mieszkania odziedziczonego w spadku, zarabiam dobre pieniądze ale niestety muszę pracować na półtora etatu. Zbieram na własne mieszkanie ale przy obecnych cenach i dopłatach do kredytu prawdopodobnie nie uzbieram nigdy nawet na wkład własny. Moi rówieśnicy mają mieszkania po dziadkach, nie płacą za wynajem ani nie spłacają kredytu, a ja kiszę się na wynajmie próbując uzbierać grosz do grosza... Panicznie boję się tego, co będzie za kilkadziesiąt lat, jeżeli dozyję. Czy będę zmuszony zamieszkać na stare lata pod mostem, bo nikt nie będzie chciał wynajmować mieszkania emerytowi? Do końca życia trzeba będzie harować dzień w dzień nie mając nawet pieniędzy na żadne przyjemności? Jeżeli są jakieś osoby w podobnej sytuacji co ja, bez mieszkania w spadku, dajcie znać jak sobie radzicie.

#nieruchomosci #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
Zbieram na własne mieszkanie ale przy obecnych cenach i dopłatach do kredytu prawdopodobnie nie uzbieram nigdy nawet na wkład własny.


@mirko_anonim: bierz bez wkładu

Czy będę zmuszony zamieszkać na stare lata pod mostem, bo nikt nie będzie chciał wynajmować mieszkania emerytowi?


@mirko_anonim: można w DPS-ie
Moi rówieśnicy mają mieszkania po dziadkach, nie płacą za wynajem ani nie spłacają kredytu


@mirko_anonim: Tak wszyscy mają co do jednego, tylko Ty jeden biedny żuczek nie.

Panicznie boję się tego, co będzie za kilkadziesiąt lat, jeżeli dozyję.


To rób coś żeby tak nie było, a nie się żalisz na necie.
@mirko_anonim: Niestety nie jestem w podobnej sytuacji, ale zawsze się zastanawiałem co by było gdyby. Doszedłem do wniosku, że na emeryturze przeprowadziłbym się poza granice dużego miasta. Mieszkania w woj. Nyskim np. stoją po 160k - 200k i jest to wg mnie rozsądna cena a nie 600k za mieszkanie w "wielkim mieście" w którym musisz spać na stojąco. Fakt że zdrowie psychiczne w otoczeniu natury Ci się na starość zregeneruje, to
@mirko_anonim: Jestem w tej samej sytuacji co ty. Najlepsze co możesz zrobić, to pogodzić się, że zawsze będziesz do tyłu o te +/- pół miliona złotych na jakiekolwiek mieszkanie względem tych co dostali. Nie ulegaj też wrażeniu, że każdy dostał a ty nie. Pamiętaj, że żyjesz w bańce. Ja też w takiej żyję, na oko 2/3 moich znajomych dostało mieszkania od rodziców, w spadku albo kupili im i spłacają za nich
8k na rękę w dużym mieście to życie jak szczur. Masz dach nad głową i żarcie, ale z taką pensja to nic powyżej.


@majkel88: nie no bez jak. Żyje sobie na totalnym luzie w wawce i rzadko przekraczam 8k wydatków. Z 6k średnio wydam. Ale fakt, że opłaty mieszkaniowe dzielę z partnerka.
@majkel88: xD 8k netto to 11 251 brutto czyli o 1k więcej od przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Krakowie (i to w firmach gdzie jest co najmniej 10 osób). Czyli większość etatowych pracowników żyje jak szczury wg ciebie, no ładnie się tam bawicie w tym Krakowie, ładnie (σ ͜ʖσ)