Wpis z mikrobloga

@MasterOf8 Gruntuje się ścianę po to by była mniej chłonna i by mniej farby poszło. Jak nie zagruntowałeś nowej ściany i jeszcze "suchym" wałkiem jechałeś to ściana wciągła większość. Jak to mówią malarze ścianę maluje się farbą a nie wałkiem. Kolejny potencjalny powód to ściana nie jest równa i ciemniejsze plamy to cień rzucany przez wzgórza. Zakładam że to raczej nie jest powód w twoim przypadku bo nowe budownictwo.
@MasterOf8: Raz nie należy rozcierać do zbyt cienkich warst, ale nie może jednocześnie być fraglesów, a dwa farba nie może za szybko przysychać, można zwiększyć wilgotność na czas malowania jednej wciany, później przewietrzyć, znowu zamknąć okno, dodać wilgoci i malować kolejną ścianę itd.
@KollA: @printf @ramuram @dzikuZplasriku @inko-gnito @micomak @bronx @jedenzbandy @luckylukk @Wychwalany @eskor @szybki-bill1 @Smarek37 @xyz_xyz @lobo
Kupiłem tego flugera, ultramat. 3l za 200zł ale #!$%@? tam. Kupiłem grunt. Zagruntuje pomaluje tym flugerem jak mówicie mokrym wałkiem i bede patrzyl zeby za szybko nie wysychała. Miałem jeszcze papierem ściernym trzeć ale już mi sie nie chciało. Zapostuje efekt po. Dajcie plusy tutaj kogo zawołać
@MasterOf8: ogólnie nie ma znaczenia jakiej farby użyjesz, przy prawidłowym malowaniu każda da radę i nie doszukuj się tu winy farby. Gruntowanie tego jest teraz bez sensu. Jeżeli wyszły ci duże chropowatości prze to malowanie suchym wałkiem to najlepszą opcją będzie przemalowanie tego wałkiem z dłuższym włosiem np 13
25 lat już w tym siedzę i nie pierwszy raz takie coś widzę
flu


@MasterOf8: Ja bym nie gruntował już dodatkowo ścian. Flugger jest faktycznie drogi, ale bardzo dobrze rozprasza światło. Na rynku jest kilka matowych farb, ale w mojej ocenie żadna (z tych co sprawdzałem) nie daje tak dobrych rezultatów. Można by powiedzieć, że to farba dla amatorów, można nią w zasadzie malować jak się chce.
@MasterOf8: Może potrzeba byłoby 2 warstw. Pewnie przebija to co było wcześniej. Poza tym jeżeli wcześniej gruntowałeś (przed 1 malowaniem) może nawaliłeś zbyt dużo gruntu... niemniej zaczynają się generować koszta, dlatego możesz spróbować położyć jeszcze jedna warstwę, ale np. na części ściany i zobaczyć czy będzie lepiej...

Uwzględnij jednak, że na oknie nie ma firan. Jak zawisną firany to światło będzie inne. Może to co jest nie będzie się tak mocno