Wpis z mikrobloga

Dostałem ofertę pracy za bardzo fajne pieniądze ale w firmie, która bardzo przeczy z moimi wartościami i nie wiem co robić.
Wiem, że świata nie zmienię i tak naprawdę każde korpo ma swoje za uszami od niszczenia planety po społeczeństwa itd. ale drugiej takiej oferty mogę nie dostać + firma jest ze stanów więc też bardzo duże możliwości o potencjalne znajomości, podwyżki + bardzo dużo bym się nauczył.
Ogólnie to mam #!$%@? w planetę w sensie gardzę ludźmi jako gatunek ale z drugiej strony mam wiele marzeń i celów, które wymagają kaski np: fajne autko. Chciałbym też przeżyć swoje życie najlepiej jak się da i #!$%@?ć.
Może ktoś z was też kiedyś zmagał się takimi przemyśleniami. Zapraszam do dyskusji.

#praca #korposwiat #pracbaza #programista15k #programowanie
  • 32
@mtq11: miałem podobny dylemat podczas rozmowy do Auchana, który podobno dostarczał broń orkom przez swoje firmy + nie wyszedł z Rossji. Dylemat znikł, bo i tak nie chcieli mnie u siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mtq11: Czlowieku, swiata nie zmienisz, gory nie przesuniesz, morza nie rozstapisz.
Bierz ta robote. Za dzisiec lat nie bedziesz nawet pamietal o swoich idealach. Tylko myslal:
"#!$%@?, jakbym zaryzykowal i sie poswiecil lata temu, to bym byl juz na emeryturze"
@mtq11: Ogólnie to mam #!$%@? w planetę w sensie gardzę ludźmi jako gatunek ale z drugiej strony mam wiele marzeń i celów, które wymagają kaski np: fajne autko.

Przeczytałeś co napisałeś? Przecież to jedna i ta sama strona. Dwie strony byłby gdybys dbał o środowisko i nie chcesz go z korpo niszczyć ale z drugiej strony dzięki kasie z korpo mógłbyś zrealizować cele.

Jak masz #!$%@? i chcesz hajsu z korpo