Wpis z mikrobloga

Po co ludzie mają dzieci? Moje trzy koleżanki niedawno urodziły, no tak 6mies-1rok, (mamy 30lat), to jest wieczne narzekanie jaka to męka, wszystko się zmienia, brak czasu, brak wszystkiego. Po co sibue fundować taki krzyż? Po szklankę wody na przyszłość?
Bez hejtu, po prostu mnie to zastanawia, bo ja nie chcę czegoś takiego.

#dzieci #rodzicielstwo #kiciochpyta
  • 87
  • Odpowiedz
@ciemnienie: spelnienie osobiste to kierowanie sie hedonizmem, w koncu wtedy bedziesz sobie spelniac, wszystkie zachcianki kazdym kosztem. Nawet po trupach. Stad mam problem z kierowaniem sie biologia. Ale oczywiscie, ty sobie wybierzesz, ze bycie na haju hormonalnym kosztem bombelka jest wporzadku bo wszystkie muchy tak robia a milony nie moga sie mylic.
  • Odpowiedz
@qusqui21: ale zupelnie niepotrzebnie masz problem, ponieważ:
1) nikt nie ma problemu że zaistniał, w tym przypadku
2) nikt cię nie pytał o zdanie

Nie masuj swojego ego, cudzym kosztem.
  • Odpowiedz
@hyatt: przecież dokładnie to samo można powiedzieć o budowie domu, o zmianie pracy, o wejściu w związek etc. Narzeka się czasem - wspólne problemy łączą ludzi. Szukają kogoś, kto ich zrozumie. W naszym kraju dzielenie się problemami jest mniej intymne, niż dzielenie się super chwilami :d
Pomyśl co się dzieje jak ktoś się cieszy ze swojego dziecka na wykopie. Od razu wyzywanie od madek, pieluszkowego zapalenia mózgu, oskarżenia o wychwalanie
  • Odpowiedz
akurat o to nie pytam, uwielbiam swoje życie, nie muszę chodzić codziennie do pracy, podróżuję, mam hobby, świetnego faceta którego kocham najbardziej na świecie i żadnej potrzeby żeby to zmieniać czy wprowadzać chaos w postaci bombelka


@hyatt: ale z bombelkiem też możesz podróżować i mieć hobby, serio, ci debile nawet tego nie sprawdzają. Tylko system wartości jest inny. Rodzina to podstawa, fundament. Reszta to dopełnienie. Ja sam zrozumiałem to dość
  • Odpowiedz
@konrado12: Takie właśnie nakłanianie ludzi do "swoich standardów" sprawia, że potem muszę płacić na 500+ z podatków, bo pełno samotnych madek. :( Nie czuje instynktu macierzyńskiego, to może nie będzie dobrą matką? Nie pomyślałeś o tym? Jak lubi dzieci to by się nawet nie zastanawiała. Dzieci to nie maskotki, czy zwierzaki, które mają zapełnić czyjąś potrzebę "bezwarunkowej miłości" czy rozwiązać problemy małżeńskie!
  • Odpowiedz
@hyatt: Bycie świadkiem porodu, samodzielne przecięcie pępowiny, pierwsze "tata", pierwsze kroczki, pierwsze wyjście na huśtawki, pierwsze wspólne święta i wiele więcej. Do tego sam widok tej małej istoty dla której jesteś całym światem i która nieustannie cieszy się, próbuje przytulać swoimi małymi rączkami i darzy bezwarunkową miłością.

To są momenty w życiu których się nie zapomina i nawet mi, jako dorosłemu chłopu, zdadza się uronić łzę ze wzruszenia. Dzieci to
  • Odpowiedz
@ciemnienie: na ta chwile, tylko z takimi wnioskami moge byc szczery sam ze soba. Ciagle liczac na kogos kto uzasadni logicznie, ze antynatalisci sa w bledzie, ale ciagle spotykam sie z egoistami co kieruja sie instyktami.
  • Odpowiedz
spelnienie osobiste to kierowanie sie hedonizmem, w koncu wtedy bedziesz sobie spelniac, wszystkie zachcianki kazdym kosztem. Nawet po trupach.


@qusqui21: o nie, to antynatalista ()

baby teraz zamiast "faceta" widzą "żywiciela", bo go pokochać nie potrafią jak za młodu " Bajlando" z mięśniakami i łobuzami-pijakami to potem zero szacunku.


@wojtek-m: skąd wy bierzecie te swoje wysrywy z kosmosu? Ogranicz wykop
NieBendePrasowac - >spelnienie osobiste to kierowanie sie hedonizmem, w koncu wtedy b...

źródło: st,small,845x845-pad,1000x1000,f8f8f8.u2

Pobierz
  • Odpowiedz
Po co sibue fundować taki krzyż?


@hyatt: baby dostają #!$%@? po urodzeniu, dosłownie #!$%@? się im w deklach, nie wszystkim ale bardzo często, nie wiem, nie ogarniam, nie znam się, ja już po rozwodzie :)
  • Odpowiedz
@hyatt: sprawy sobie nie zdajesz ile szczęścia daje dziecko. Faktycznie początki bywają ciężkie (moja córa wcześniak i wiele problemów z tym związanych), ale jak już się ogarniesz i przyzwyczaisz do tego, że już zawsze jesteś dla kogoś tak ważna, to zyskujesz najpotężniejszego przyjaciela, wdzięcznego za wszystko co dla niego robisz. Uczucie nie do opisania.
  • Odpowiedz