Wpis z mikrobloga

@Berbeluszka: obrót gotówką jest niezwykle kosztowny, przeliczanie tego wożenie i tak dalej. Na przykład w schronisku nad morskim okiem nie można płacić kartą wcale i jest tam tylko obrót gotówką. W sezonie mają tam taki obrót że to jest niepojęte ludzie w gotówce w jeden dzień są w stanie zostawić pieniądze idące w zapewne w dziesiątki tysięcy. Jak wieczorem wracałem z wejścia na rysy to widziałem jak uzbrojony konwój firmy ochroniarskiej
@zeszyt-w-kratke: No niezupełnie, utrzymanie infrastruktury kosztuje bardzo dużo, bo to nie tylko zautomatyzowany proces i hehe fruwanie po kablu, ale oprócz kosztów energetycznych również zatrudnienie speców od bezpieczeństwa, rozbudowy sieci, dev itp.
Owszem, gotówka jest droższa w utrzymaniu, ale naprawdę zyski wynikające z jej istnienia przewyższają koszta ponoszone przez społeczeństwo.
@Don_Kichot: ja uważam że istnienie gotówki to zacofanie technologiczne wszystkie pieniądze które teraz są w banku tak na prawdę już są cyfrowym pieniądzem a nie gotówką, bo w gotówce to on nie ma żadnego pokrycia. Urząd skarbowy może swobodnie wejść na twoje konto bankowe przejrzeć przelewy i to konto zająć czy zablokować więc już i tak mają w tej chwili pełną kontrolę. A to że istnieje gotówka to nic i tak
@Ayessare: Najlepszy jest argument, że RZONT WIE CZY KUPUJEALKOHOL ALBO FAJKI. Tak jakby na potwierdzeniu z terminala był wpisany numer paragonu XD


@Wyso52: Na logikę to jest jakoś powiązane, skoro potwierdzanie płatności kartą jest również uznawane jako dowód zakupu w przypadku rękojmi. No i sprawdzam na rachunku z biedry, nie na potwierdzeniu płatności i mam info zapłacono kartą VISA i jest numer karty, na rachunku co prawda część numerów karty
CHCESZ ŻEBY CIE RZONT ŚLEDZIŁ??? WCALE NIE PRACUJE NA CZARNO ALE JA NIE CHCĘ ŻEBY MNIE RZONT ŚLEDZIŁ I MÓGŁ ZABLOKOWAĆ MOJE KONTO


@Ayessare: Tylko, że rząd PISu już blokuje konta firmowe bez wyroku sądu i to problem. To, że weszła dowolna inwigilacja bez postawionych zarzutów i kontrola również kont prywatnych to faktyczny i istniejący problem, a nie teoria spiskowa. Wiem, że są tutaj fani tego typu działań Pis, ale to