Wpis z mikrobloga

Śmiechy chichy z kobiet a tymczasem przez ostatnie 100 lat wywalczyły
-niższy wiek emerytalny
-brak komisji wojskowej i poboru dla kobiet
-możliwość wyjazdu w razie wojny
-niższe normy dźwigania w pracy
I nadal walczą

A chłopy w przypadku wojny będą bronić swoim ciałem majątku obajtka, polityków, bogaczy.
I kto tu jest głupi

#pieklokobiet #obowiazkowecwiczeniawojskowe #rownouprawnienie
  • 46
@Vinizius: chmm... Prawa wyborcze? Równouprawnienie w pracy? W sumie dalej walczą, to była chyba "pierwsza fala" feministek. I spoko, jest w ty jakiś sens i logika, ale potem już nie wiedziały chyba czego same chcą (kobiety). Praktycznie uprzedmiotowiły ojców swoich dzieci? Nieważne czy ktoś miał dzieci czy nie i tak płaci na 500+? Czy facet chce mieć dzieci czy nie to o tym kobieta decyduje? Zawsze może przecież skłamać na temat
@Vinizius: one nic nie wywalczyły, a mężczyźni sami im to dali. Jeśli ktoś wierzy, że kobiety mają jakikolwiek wpływ na społeczeństwo gdy praktycznie każdy wysoko postawiony człowiek na świecie jest mężczyzną to xd wiadomo demokracja itd. ale demokracja to jest ułuda i daję tylko złudzenie wyboru

a jak ktos mi zaraz tu coś będzie mówić o strajku kobiet to uwaga, na strajku kobiet potrafiło być więcej mężczyzn niż kobiet (a tak
@Vinizius: Poza narzekaniem na Wykopie nic, i od tego się sytuacja nie zmieni.

@sots:

a jak ktos mi zaraz tu coś będzie mówić o strajku kobiet to uwaga, na strajku kobiet potrafiło być więcej mężczyzn niż kobiet (a tak i tak nic tam nie zostało "wywalczone", znudziło się wielkim walczącym po kilku tygodniach a podczas tych ich walk roznosili covid którego tak się bali i pozwalali przepychać pokryjomu ustawy niekorzystne
@Vinizius: śmiechy chichy, to jest mega złożony temat dot. roli kobiety i jej udziału w społeczeństwie.

Przy okazji - czy przez całe życie zrobiłeś cokolwiek, żeby polepszyć sytuację mężczyzn?

Nie rozumiem dlaczego płcie są zestawiane przeciwko sobie, czy poprawa sytuacji mężczyzn i poprawa sytuacji kobiet stoi w opozycji?
@sots: Należy jednak zwrócić uwagę, że mężczyźni nie posiadają więcej potomstwa niż kobiety. Wiele instynktów i cech człowieka są przestarzałe w obecnej sytuacji cywilizacyjnej, większość ludzi wciąż ma umysł plemienny ;D
@Vinizius:

A chłopy w przypadku wojny będą bronić swoim ciałem majątku obajtka, polityków, bogaczy


Kto będzie ten będzie. Ja jak nie będę mógł wyjechać w razie wojny to robię odrazu sudoku
  • 0
@Turkotka: Nie będziesz miał odwagi żeby zrobić ani sudoku ani nic. Tak ci się tylko wydaje że to zrobisz siedząc wygodnie w fotelu. I nie piszę tego złośliwie. Stwierdzam fakt. Więc lepiej teraz postępować mądrze w czasie pokoju i walczyć by potem nie marzyć o "sudoku"