Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zwolnili mnie z pracy – z dnia na dzień, bez żadnego ostrzeżenia. Praca była wkurzająca i nie płacili za dużo, więc popisałem papiery i pożegnałem się.

Po dwóch tygodniach znalazłem nową – tylko powiedziałem, że chce zacząć od października, mimo że teoretycznie mógłbym od września. Wolę sobie miesiąc na spokojnie odpocząć, pozałatwiać kilka spraw, poprawić swoje zdrowie – szczególnie, że w sierpniu zamiast urlopu miałem siedzenie w domu w stresie i niepewności na zmianę z szukaniem pracy i lataniem po rozmowach.

Kiedy powiedziałem matce, że nową pracę chce zacząć od października a nie od września, to strasznie się wkurzyła „bo trzeba od razu iść do roboty”. Jak odparłem, że potrzebuję przerwy, bo i tak miałem w życiu stresujący okres, a potem jeszcze dostałem wypowiedzenie z dnia na dzień, to odparła, że „taka już dorosłość, że ciągle jest stres i ciężka praca”.

Kocham ją, ale intelektualnie traktuję jako relikt przeszłości – mentalność nawet nie PRLu a wręcz przedwojennego chłopstwa… Starszym nie należy się szacunek, ani zrozumienie, a tym bardziej nie można brać z nich przykładu, bo są zbyt głupi na aktualne czasy – najchętniej zajechaliby się na śmieć pracując przez 30-40 lat bez przerwy w jednej firmie, na jednym stanowisku, za jedną, bardzo niską stawkę, codziennie dając z siebie 120% w międzyczasie jedząc najtańsze żarcie i jeżdżąc rdzewiejącym gruzem w myśl zasady „po co przepłacać, najlepiej kupić najtańsze albo wcale nie kupować zbędnych rzeczy”.

Jedyne, czego uczą nas ludzie urodzeni przed 1980 to tego, aby się ich nie słuchać i ich nie naśladować.
#przegryw #depresja #pracbaza #logikarozowychpaskow #rodzina #zdrowie #kolchoz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
  • Odpowiedz
Kocham ją, ale intelektualnie traktuję jako relikt przeszłości – mentalność nawet nie PRLu a wręcz przedwojennego chłopstwa… Starszym nie należy się szacunek, ani zrozumienie


@mirko_anonim: Zajebisty jesteś typie, jak w jednym zdaniu przyznajesz, że jej mentalność jest owocem czasów w których się wychowała i wartości jakie jej wpajało społeczeństwo (i pewnie rodzina), a w drugim już się jej nie należy nawet zrozumienie.

Mam bardzo leciwego dziadka, który sam siedzi ciągle
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: perelowa mentalność nic na to nie poradzisz ¯\(ツ)/¯
ja słyszałem podobne teksty jak postanowiłem neetować przez 3 miesiące po zakończeniu studiów,
później gdzieś po roku jak rzuciłem pierwszą pracę i zarządziłem miesięczny wypoczynek to też miał mi się świat na głowę zawalić - cóż nie zawalił się :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Każdy czasem potrzebuje odpoczynku.
Starsze pokolenie zostało wychowane w etatyzmie i prl-u gdzie najwyższą wartością była "praca ku chwale ojczyzny" (sic! brzmi znajomo?) gdzie nie tyle wmawiano co zmuszano ich do #!$%@? mówiąc, że to normalne.

Skutek? Teraz mamy miliony rozgruchotanych emerytów nie nadających się do niczego, zajmujących kolejki u lekarzy, chalących "Kuhhhhwa kiedyś to były czasy a teraz nie ma czasów".

Mamy XXI wiek, wellness i work-life balance są coraz szerzej promowane (i słusznie) więc rady ludzi starej daty należy traktować z
  • Odpowiedz
@Adrian47: z tym prlem bym się tak nie rozpędzał z ta ciężka praca bo wtedy ludzie może i siedzieli po kilkanaście godzin na zakładzie ale jarali tam głównie fajki i loili wódkę
  • Odpowiedz
Starszym nie należy się szacunek, ani zrozumienie, a tym bardziej nie można brać z nich przykładu, bo są zbyt głupi na aktualne czasy – najchętniej zajechaliby się na śmieć pracując przez 30-40 lat bez przerwy w jednej firmie, na jednym stanowisku, za jedną, bardzo niską stawkę, codziennie dając z siebie 120% w międzyczasie jedząc najtańsze żarcie i jeżdżąc rdzewiejącym gruzem w myśl zasady „po co przepłacać, najlepiej kupić najtańsze albo wcale nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim sluchaj sie starszych - przeważnie maja racje. Młody jesteś jescze i głupi, 2 miesiące musisz odpoczywać? Z takim nastawienie to żebyś sie nie obudził z reką w nocniku, bo bedzie ci brakowało lat do emerytury. Zycie jest brutalne. Mówi ci to zgred urodzony w latach 70.
  • Odpowiedz