Wpis z mikrobloga

@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: no ja wychodzę z założenia, że się upewnił, pojazd B mógł tam stać jeszcze z minutę przepuszczając pieszych. natomiast na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać. więc ten C mógł słusznie założyć, że skoro na skrzyżowaniu wyprzedzać nie wolno, może jechać.
ja bym powiedział, że A. pojazd B może poruszać się wolno, co umożliwi pojazdowi C skręt, natomiast na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać.


@manjan: ale omijac wolno. Taki urok "zdjec"

Nie miras. C ma ustap - i nie moze wjechac na skrzyzowanie dopoki nie bedzie mial pewnosci. KONIEC.

Wszystko rozbija sie wlasnie o ten znak.
@gorzki99: może i tak. ja wychodzę z założenia, że okej, jest znak ustąp, ale:

1. nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniu. ten przepis jest po to, żeby takich właśnie sytuacji nie dochodziło.
2. pojazd C słusznie zakłada, że skoro B stoi, to NIC zza nie go nie wyjedzie.
3. gdyby pojazd C miał stać i czekać aż B skończy manewr skrętu, to może się okazać, że za pojazdem B jeszcze 10 innych
natomiast na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać. więc ten C mógł słusznie założyć, że skoro na skrzyżowaniu wyprzedzać nie wolno, może jechać.


@manjan: na skrzyzowaniu nie mozna tez stanac na srodku bez upewnienia sie, ze mozesz zjechac. Jesli wiec ktos ci stanie na srodku i go widzisz, to mozesz w niego sie WPIERDZIELIC (bo przeciez nie moze tu stanac)? Czy jesli pieszy wchodzi na czerwonym swietle na przejscie dla pieszych albo w
Nie można wyprzedzać na skrzyżowaniach bez sygnalizacji świetlnej


@Krupier:

Zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego jadącego po jezdni: na skrzyżowaniu, z wyjątkiem skrzyżowania o ruchu okrężnym lub na którym ruch jest kierowany. Mówiąc wprost, jeśli skrzyżowanie posiada sygnalizację świetlną, to wyprzedzanie jest dozwolone.
@kikiton: no, ale ty mi tu wrzucasz teraz jakieś dziennikarskie teksty, które owszem, są prawdziwe, ale niepełne.

art 24 PORD ust 7 punkt 3. ust 8 mówi tylko o punktach 1 i 2.


@manjan: i dlaczego zatrzymałeś się w czytaniu na ust. 7?

jeśli wyprzedzisz na skrzyżowaniu, to prawdopodobnie dojdzie do kolizji z pieszym albą inną furą. Ja bym się nie odważył


@ZenoChame: jasne, ale rozmawiamy jedynie o aspektach