Wpis z mikrobloga

TL;DR: Robię swojego moda, który wyniesie oryginalnego G1 na wyżyny graficzne i gameplayowe bez gimbokontentu.

Ogółem to jestem dość mocno zawiedziony gothicową sceną modderską anno domini 2023. Oczywiście nie liczę Ninja i Union, bo tutaj to kłaniam się do nóżek, ale tekstur packów do G1 nigdy nie było dobrych.
Mamy albo same gimnazjalne gówna zmieniające w ogóle oryginalną stylistykę albo paczki po maks. 10-20 tekstur, albo paczki jak ta z nexusa, która jest tak zajebista, że nie zauważyłem różnicy z vanillą i autor też xD

Ale do rzeczy:

Dorwałem niedawno w swoje ręce full opcję narzędzia GIGAPIXEL AI - jest to model AI do upscalowania tekstur i z ciekawości wrzuciłem sobie tam tekstury gothica 1, w którego gram sobie obecnie i efekt jest naprawdę dobry. Dobry na tyle, że postanowiłem wrzucić przy czasie wszystkie niespełna 2 000 tekstur z vanillii, skompilować to na silniku gry i zrobić jeden duży projekt, który wypełniłby opisaną lukę w modach.

W międzyczasie zrobiłem też kilka innych fajnych modów typu:

- nowoczesna kamera coś ala next gen cam z wiedźmina 3
- oryginalna czcionka w 4k - koniec z ruskimi gównoczcionkami z returna i innymi gównami robiącymi potrawkę z chrząszcza z ekranu statystyk
- unowocześniony system interfejsu (powiadomienia po bokach, a nie na jebitnym środku)
- nowy movement pack - tutaj zremixowałem tak naprawdę humans remaster wywalając jakieś returnowe gównoanimacje walki i kilka innych
- wywalona smuga za broniami
- head meshe z gothic reloaded
- dodana immersyjna trawa do świata - nie jest tego jakoś jebitnie dużo, tak w sam raz, upiększa grę, ale nie robi giga-pastwiska z kolonii, trawa jest tam gdzie ma to sens
- mój autorski profil reshade z kolorystyką w klimacie oryginału, może trochę bardziej jesienną, okluzją otoczenia i na tyle ile to możliwe imitacją Global Illumination

Nie wiem jeszcze jak G1 zachowa się przy 2 tysiącach tekstur w 4k (paczka testowa light w wersji 2k ma 18 GB xD), przy dwóch sztukach się nie ze zesrał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc jeśli wszystko pyknie to zamierzam to wszystko zebrać do kupska i wydać w formie większego moda.

Załączam mały teaser - Bezi zGIGAPIXELOWANY do 4K.
Jak na ponad 20 letnią grę to te zmodowane tekstury serio trzymają poziom. Oczywiście zmodyfikowane jest tylko ciało i głowa.

Tutaj sobie można pojeździć suwaczkiem: https://imgsli.com/MjAwMTA2

To daj plusa, żeby mi się chciało xD

A poza tym to...


#gothic #gry #pcmasterrace
MarteenVaanThomm - TL;DR: Robię swojego moda, który wyniesie oryginalnego G1 na wyżyn...

źródło: image

Pobierz
  • 39
@MarteenVaanThomm: gotik to zupełnie nie moja bajka bo tylko raz grałem w dwójkę u kumpla i stwierdziłem że o boże jakie gówno ale szanuję za włożoną pracę i za rzetelny changelog
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@MarteenVaanThomm: Przecież powstaje mod Reloaded cały czas, który właśnie ma odświeżyć grafikę z zachowaniem stylu oryginału. Żeby zrobić coś takiego potrzeba czasu więc nie dziw się, że to tyle trwa. Tym bardziej, że tam jest robione wszystko jak należy, poza teksturami są poprawiane również modele. Twierdzenie, że w kwestii soft remasterowania Gothiczka nic się nie dzieje to absurd xD
https://www.gothic-reloaded-mod.org/en/
Zgrywajac_twardziela - @MarteenVaanThomm: Przecież powstaje mod Reloaded cały czas, k...

źródło: 2066ad3c1c8f6584a7b2c21d98b31c3b6dc34a85

Pobierz
@Zgrywajac_twardziela ten reloaded mod powstaje tyle co dzieje khorinis i realnie to wisi na kołku bo nawet robiąc kilka tekstur czy modeli dziennie to w tyle lat już by to było zrobione. Demo wyszło bardzo szybko a zrobili tam pół kolonii. Więc obawiam się, że na ten projekt nie ma co liczyć. Moja paczka tak jak pisałem powyżej powstaje w pełni automatycznie i jak nic się nie zesra to koło weekendu albo