Wpis z mikrobloga

TL;DR: Robię swojego moda, który wyniesie oryginalnego G1 na wyżyny graficzne i gameplayowe bez gimbokontentu.

Ogółem to jestem dość mocno zawiedziony gothicową sceną modderską anno domini 2023. Oczywiście nie liczę Ninja i Union, bo tutaj to kłaniam się do nóżek, ale tekstur packów do G1 nigdy nie było dobrych.
Mamy albo same gimnazjalne gówna zmieniające w ogóle oryginalną stylistykę albo paczki po maks. 10-20 tekstur, albo paczki jak ta z nexusa, która jest tak zajebista, że nie zauważyłem różnicy z vanillą i autor też xD

Ale do rzeczy:

Dorwałem niedawno w swoje ręce full opcję narzędzia GIGAPIXEL AI - jest to model AI do upscalowania tekstur i z ciekawości wrzuciłem sobie tam tekstury gothica 1, w którego gram sobie obecnie i efekt jest naprawdę dobry. Dobry na tyle, że postanowiłem wrzucić przy czasie wszystkie niespełna 2 000 tekstur z vanillii, skompilować to na silniku gry i zrobić jeden duży projekt, który wypełniłby opisaną lukę w modach.

W międzyczasie zrobiłem też kilka innych fajnych modów typu:

- nowoczesna kamera coś ala next gen cam z wiedźmina 3
- oryginalna czcionka w 4k - koniec z ruskimi gównoczcionkami z returna i innymi gównami robiącymi potrawkę z chrząszcza z ekranu statystyk
- unowocześniony system interfejsu (powiadomienia po bokach, a nie na jebitnym środku)
- nowy movement pack - tutaj zremixowałem tak naprawdę humans remaster wywalając jakieś returnowe gównoanimacje walki i kilka innych
- wywalona smuga za broniami
- head meshe z gothic reloaded
- dodana immersyjna trawa do świata - nie jest tego jakoś jebitnie dużo, tak w sam raz, upiększa grę, ale nie robi giga-pastwiska z kolonii, trawa jest tam gdzie ma to sens
- mój autorski profil reshade z kolorystyką w klimacie oryginału, może trochę bardziej jesienną, okluzją otoczenia i na tyle ile to możliwe imitacją Global Illumination

Nie wiem jeszcze jak G1 zachowa się przy 2 tysiącach tekstur w 4k (paczka testowa light w wersji 2k ma 18 GB xD), przy dwóch sztukach się nie ze zesrał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc jeśli wszystko pyknie to zamierzam to wszystko zebrać do kupska i wydać w formie większego moda.

Załączam mały teaser - Bezi zGIGAPIXELOWANY do 4K.
Jak na ponad 20 letnią grę to te zmodowane tekstury serio trzymają poziom. Oczywiście zmodyfikowane jest tylko ciało i głowa.

Tutaj sobie można pojeździć suwaczkiem: https://imgsli.com/MjAwMTA2

To daj plusa, żeby mi się chciało xD

A poza tym to...


#gothic #gry #pcmasterrace
Pobierz MarteenVaanThomm - TL;DR: Robię swojego moda, który wyniesie oryginalnego G1 na wyżyn...
źródło: image
  • 39
@MarteenVaanThomm:

ten reloaded mod powstaje tyle co dzieje khorinis i realnie to wisi na kołku bo nawet robiąc kilka tekstur czy modeli dziennie to w tyle lat już by to było zrobione.

Przecież tam są robione również modele, a zrobienie tekstury "ręcznie" jest czasochłonne. Porównywanie takiego nakładu pracy z puszczeniem tekstur przez filtr AI to żart xD

Demo wyszło bardzo szybko a zrobili tam pół kolonii. Więc obawiam się, że na