Wpis z mikrobloga

#angular #javascript
Mirki mam prostą stronę internatową (angular) z grami edukacyjnymi, I jedna gra polega na nauce pisania: po lewej stronie jest obrazek, po prawej stronie tekst który trzeba wpisać. Np. zdjęcie mamy, a po prawej MAMA.

Stronę mam ogólnodostępną na własnej domenie, tylko chciałbym jakoś zabezpieczyć tą jedną grę aby zdjęcia mamy, taty itp. nie były dostępne dla wszystkich tylko dla mnie. Jak to najprościej zrobić? Chcę to zrobić maksymalnie prosto. Implementacja autentykacji wydaje się skomplikowana (przynajmniej patrząc na tutoriale z neta) i trochę chyba przerost formy nad treścią. Tym bardziej, że chyba nie zabezpiecza mi to plików/zdjęć w assets.

Idealnie by było gdybym w jakimś ukrytym miejscu mógł podać mój tajny code i to odblokowałby mi ta moją grę i dostęp do zdjęć, ale nic prostego nie widzę. Myślałem też aby sprawdzać adres IP i gdy jestem w domowej sieci to by się tylko to wyświetlało (serwer mam w domu).

Szukam czegoś prostego - nie musi być to super turbo bezpieczne. Nic się poważnego nie stanie gdy ktoś dostanie się do zdjęcia mojej facjaty xD
Patres - #angular #javascript
Mirki mam prostą stronę internatową (angular) z grami e...

źródło: gra

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@asdfghjkl: Jeżeli dobrze rozumiem to tu całą aplikację mogę zabezpieczyć basic authentication, a ja chcę zrobić to tylko dla jednej gry (podstrony) oraz nie wyświetlać jej w liście gier.
  • Odpowiedz
@Patres: możesz to zrobić dla dowolnego endpointu/folderu musisz tylko zrobić osobną sekcję w konfigu dla location /ścieżkadofolderu {konfiguracja} a location / {} zostawić w spokoju
  • Odpowiedz