Wpis z mikrobloga

Ktoś włamał się siostrze na fb i zaczął pisać do ludzi żeby wysłali 500zl na blika. Kilkadziesiąt osób. Zmienił wszystkie dane konta. Wszedł na maila. Probował zalogować się do banku.
Poszliśmy zgłosić próbę oszustwa i włamania.
Stoimy przed okienkiem, a policjant wyjeżdza z tekstem: skoro nikt nie wysłał pieniędzy, co Pani chce zgłaszać.

Lenie i analfabeci. Życiowe porażki. Wstyd, że w ogóle nosicie orzełka. Ich stać tylko na to żeby suszyc ludzi zza krzaka albo za 1g blanta na skwerze.

#policja #polska #prawo #rzad #pis #pislicja
  • 77
@gracilis: miałem wśród znajomych dokładnie taką samą akcję, tylko była poszkodowana co podała blika na 500 zł,
i jeszcze jedna osoba,
tylko to było w czasie gdy blik dopiero wchodził i na komisariacie nikt nie rozumiał co to ten blik, jak to działa i co z tego wynika, nic nie zrozumieli,
ale sprawdzili co im sugerowano, typ wyciągał kasę z bankomatu, mieli jego facjatę ale go nie złapali

aby było śmieszniej
@gracilis: duże koszty prowadzenia takich spraw a jak by faktycznie udało im się znaleźć sprawcę to okaże się że to ktoś w Chinach albo Indiach. Nie jest to fajne ale na całym świecie taki sprawy idą do kosza.
@gracilis ja dostałem wezwanie by złożyć wyjaśnia/zeznania bo otrzymałem SMSy w których były lewe linki wyłudzające kasę, dopłata do paczki, nieodebrana przesyłka itp. myślę #!$%@? pójdę poświęcę się. przygotowałem się, sprawdziłem historię ile tego było kiedy, jakie treści, z jakich jeszcze numerów (mam dedykowany nr do spamu, który podaje przy zamówieniach, subskrypcjach itp itp. jest problem czasami bo olewam go a kurery dzwonią) ale wracając. dostarczyłem funkcjonariuszowi dodatkowego materiału w formie elektronicznej
@majo174: ludzie, którzy robią to umiejętnie nie są do złapania, dopóki nie popełnią błędu (korzystanie ze swojego kompa, wyciąganie kasy z bankomatu z kamerą, itp.). Zaangażowanie szczególnych danych w celu identyfikacji takich osób wymaga zgód, współpracy szeregu specjalistów, a jeśli na koniec okaże się, że po drugiej stronie ktoś myślał rozsądnie, to paręnaście tysięcy złotych poświęcone na identyfikacje osoby poszły w piach. To też nie jest tak, że policja ma takich
@gracilis: Wychodzi na to, że tutaj trzeba być po prostu mega ostrożnym i jakby wychodzić z założenia, że coś takiego jak policja nie istnieje i nikt ci nie pomoże jak ktoś będzie łamał prawo.
Jakby w Polsce było jak w Belgii lub Niemczech i picie w miejscu publicznym oraz przechodzenie przez ulice w innych miejscach niż przejścia dla pierwszych były dozwolone to 1/4 trzeba by było zwolnić, bo nie mieli by
@gracilis: moja dziewczyna miała taka akcje kilka miesięcy temu, tylko ze gościu prosił o wysłanie 1k, niestety jeden jej kumpel, przelał ten hajs złodziejowi. Gdy się o tym dowiedziała od razi pojechaliśmy na policję żeby w sumie pocałować klamkę. Bo przecież jak oni mogą coś z tym zrobić, to było w internecie, to była za mała kwota itd itd. W sumie bardzo dobrze wiedziałem ze to usłyszymy ale #!$%@? mialem jakas
Poszliśmy zgłosić próbę oszustwa i włamania.


@gracilis: Jeśli coś nie jest pilne, to nie zgłasza się tego na komendzie. Piszesz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, dołączasz dowody, jakie masz i wysyłasz poleconym do prokuratury. Jeśli się okaże, że jest kilka łączących się z sobą przestępstw, to jest większa szansa, że się tym zainteresują i podejmą realne działania. Jak zlecą zajęcie się tematem policji to policja mniej lub bardziej, ale się postara, bo