Wpis z mikrobloga

Ktoś włamał się siostrze na fb i zaczął pisać do ludzi żeby wysłali 500zl na blika. Kilkadziesiąt osób. Zmienił wszystkie dane konta. Wszedł na maila. Probował zalogować się do banku.
Poszliśmy zgłosić próbę oszustwa i włamania.
Stoimy przed okienkiem, a policjant wyjeżdza z tekstem: skoro nikt nie wysłał pieniędzy, co Pani chce zgłaszać.

Lenie i analfabeci. Życiowe porażki. Wstyd, że w ogóle nosicie orzełka. Ich stać tylko na to żeby suszyc ludzi zza krzaka albo za 1g blanta na skwerze.

#policja #polska #prawo #rzad #pis #pislicja
  • 77
Poszliśmy zgłosić próbę oszustwa i włamania.

Stoimy przed okienkiem, a policjant wyjeżdza z tekstem: skoro nikt nie wysłał pieniędzy, co Pani chce zgłaszać.


@gracilis: niepopularna opinia. Dobrze powiedział. Godziny cyber hakera bezpieczeństwa zeby namierzyć typa z pomocą fb i blika kosztuje więcej niż siostra ma na koncie. Niby mozna robić analizę i wywalić kasę w blotoz ale po co?
Lenie i analfabeci. Życiowe porażki. Wstyd, że w ogóle nosicie orzełka


@gracilis: to się akurat zgadza. Przy czym w dobie natrętnych informacji o oszustwach internetowych, możliwościach zabezpieczania konta 2FA, to ze swoją różową nie stoicie na pozycji, z której możecie (ani ty - bo mówisz w jej imieniu, ani ona) rzucać oskarżenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gracilis identyczną sytuację widziałem na własne oczy w zeszłym tygodniu na komisariacie na Żytniej w Warszawie jeśli to Ty Mirku to pozdrawiam. po dwóch dniach wizyt tam (bo po jednym dniu czekania nie udało mi się nic załatwić) to bez kitu możnaby nakręcic jakiś skecz z tego jak pracuje tam przyjmowanie zawiadomień
- przyszedłem zgłosić celowe zniszczenie mienia (jakiś sąsiad #!$%@? przejechał mi po rzeczach w garażu) -SKAD PAN WIE ZE CELOWO
@gracilis pare dni temu do babci mojej żony dzwonili oszuści z metoda "na listonosza". Babcia zadzwonila do mnie, pojechalismy do niej pogadac. Dzwonie na 997, nakreslam sytuacje, dyspozytor mowi, ze jak nie doszlo do przestepstwa to nic nie moze zrobic, ale zeby dolozyc cegielke do sprawy to jak babcia jest w stanie to zeby z nia pojechac na komisariat i zlozyc zawiadomienie o probie oszustwa. Pojechalismy we 3, mysle moze sprawdzą bilingi,