Wpis z mikrobloga

@Viado: tak samo jak młodzi ludzie śmiejący się ze starych głosująćych na pis a sami ślepo zapatrzeni w swoich idoli z tiktoka, youtuba i instagrama wysyłają im pieniądze i kupują każde gówno (nawet scamy), które reklamują xDD
@Speedy: no jak ktoś kupuje zestaw garnków za tyle no to ma zwykłe garnki. Nie chcę tu pisać peanów na cześć Thermomixa, ale ten garnek zastępuje wiele innych urządzeń, a jest solidnie wykonany.
@Viado: Moja ciotka sobie kupiła, kilka razy zrobiła ciasto i tyle. Jeśli ktoś totalnie nie umie gotować to może i jest to spoko opcja. Ale jeśli ktoś umie gotować, lubi sobie doprawiać danie według uznania lub robi dania na większą liczbę osób to thermomix się do tego nie nadaje.

Ja kiedyś myślałem, żeby sobie kupić thermomixa, ale jak się dowiedziałem że i tak wszystko trzeba obierać samemu to uznałem że bez
@Viado: mam. Robie z nim kotlety mielone, cynamonki, małże w sosie pomidorowym, koktaile, owsianke - nie jednoczesnie bo mam jeden. Polecam każdemu, kogo stać i kto lubi gotować :) nie zastąpi kucharza, ale jest świetnym uzupelnieniem
Obieram w nim zjemniaki, mielę (czy mlę?) Indyka na kotlety, robie surówki, ubijam śmietane... biedaki dupa cicho
gadżet, który przyspiesza gotowanie większości potraw. A samo mycie to wrzucenie do zmywarki


@Marakuja: No i spoko ale przydatny jedynie dla jednej maks dwóch osób ze względu na wielkość misy. A raczej brak wielkości. To główny minus tego urządzenia.
Przecież gotowanie to nie jest żadna wielka filozofia, wystarczy kupić składniki i robić wszystko według przepisu.


@choochoomotherfucker: Dla mnie nie jest, dla ciebie też nie ale są ludzie, dla których przygotowanie zupy to w zasadzie metafizyka.
@true-true: Masz trochę racji, ale ja w zwykłym, normalnym, najtańszym garnku z ikei też potrafię zrobić wiele różnych dań, a nie jestem jakimś mistrzem gotowania. :P
@Speedy: Pewnie, to nie daje więcej niż normalny garnek. To po prostu skraca czas pracy przy garnku o połowę.
No i dyktuje na ekraniku kroki do danego przepisu, "wrzuć 30g masła i naciśnij duży guzik", itp.