Wpis z mikrobloga

@Vadzior: no cóż, marketingowcy i producenci przepłaconych garnków kochają takich konsumentów ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Garnki za 6k to kosmos. W Thermomixie rozumiem, że płacisz za markę, ale także za B&R włożony w ten produkt. W przypadku B&R garnków to jedyne co musisz znaleźć to dobrą stal i #!$%@? silną prasę. Niczym to się nie różni od produkcji szpitalnych kaczek.
@Iskaryota: dobrze, nie znam się na garnkach i sam takich nie mam bo nie gotuje w domu
ale thermomix mają rodzice, teściowie i wielu znajomych i jestem przekonany, że jest warty swoich pieniędzy, sam też miałem ale gotowanie to nie dla mnie, nawet w thermomixie
@Ayessare: Ogólnie to mało kto umie gotować, bo robienie od A do Z z przepisów nie różni się nazywaniem siebie stolarzem składając meble z ikei. Żeby umieć gotować trzeba wiedzieć jak złożyć składniki które masz i zrobić z tego zajebisty obiad. A na to potrzeba czasu, nauki i testowania, dlatego tak wiele osób bierze thermomixa
@Ayessare: używam pseudo thermomixa bo podróbkę z Lidlaod 4 lat - nigdy nie myłem tego ręcznie, czasami ostrze musze 2x puścić w zmywarce, więc mycie nie jest ciężkie. Jeśli chodzi o przyspieszenie to krojenie, robienie ciast, soków to nie przyspieszenie? Głupie ciasto do pizzy to (nie licząc mieszania thermomixa) 10 min z wyłożeniem ciasta i włożeniem tego do zmywarki. Powodzenia w 10 min zrobic ciasto do pizzy i mieć czysta kuchnie