Wpis z mikrobloga

Coś to google kłamie chyba. Zajmuje się sklepem internetowym brata, jest to robione trochę na boku, bo i tak handluje lokalnie. No i odpaliłem sklep na wordpresie, wszystko ustawione, opisy, zdjęcia, jakieś artykuły na bloga dodaje itp. Staram się pozysykiwać wartościowe linki, czyli takie które pasują tematycznie, przez co nie mam ich wiele, bo jakieś kilkadziesiąt. Konkurencja ma nasrane linków z jakichś gówno stron na domenach ru czy innym gównie, jakieś fora niezwiązane tematycznie, gówno stronki czyli np. strona która ma tylko wylistowane linki xd ale ma wysoki DR. Mają np. po 2-3k takich gówno linków i robią TOP 3, a ja ciągnę się jak smród gdzieś w TOP 100. A niby tak się google zarzeka że takie spamerskie linki nic nie dają, chyba jednak dają, bo topka właśnie takich linków ma tysiące
#pozycjonowanie #seo #ecommerce
  • 10
@ChamskoCytuje: Mam taką samą sytuację, strona top 1 same syfiaste linki z forów/stron mające pełno spamu i duże DR. Ja mam mocne backlinki ze stron tematycznych w artykułach i top 3 już od jakiegoś czasu. Zacząłem robić też te syfiaste linki i pozycje rosną. Nie wiem skąd to gadanie o słabych backlinkach, których google niby nie lubi - z moich obserwacji ilość > jakość często.
@ChamskoCytuje: mogą pozycjoniwać się przez 301nki lub mieć zaplecza, a do dywersyfikacji mnóstwo różnego rodzaju linków. Pozyskują komentarze fora i profile a na zapleczach ładują exact matchami
@ChamskoCytuje Sklep świeży, czy dłuższy stażem?
Oprócz profilu linkowego itd. liczy się również staż domeny i wyrobione zaufanie wyszukiwarek. Trzeba wziąć to trochę na logikę, wyszukiwarka mając do wyboru wyświetlenie na pierwszej stronie dłuższego stażem zaufanego serwisu, a jakiegoś nowego tworu prawdopodobnie wybierze pierwszą opcję, no i ma to sens, bo zmniejsza w ten sposób ryzyko promowania scamu.
@bialo_niebieski: Na tej domenie sklep jest ok stycznia, wcześniej był przez rok na innej, ale zrobiłem przekierowania po Bożemu i ruch się przeniósł. Ale może faktycznie te nicałe 2 lata to za mało dla googla żeby traktować mnie poważnie. Idę teraz w dodawania artykułów na blogu sklepu, żeby trochę zaufania zdobyć jako ktoś kto dostarcza treści, mam nadzieje że google wezmie to pod uwage
co to są tematyczne linki?


@Akqub: to są linki ze stron, które są powiązane tematycznie z twoją stroną np. masz stronę o grach to linkiem tematycznym jest backlink z innej strony o grach