Wpis z mikrobloga

Latam sobie teraz rowerem po górach ale na prawdę stromych...

Co się stanie jak przegrzeją się hamulce? Tarczowe hydrauliki. Zjeżdżam zapobiegawczo bo potrafią być odcinki gdzie przez 6km nie musisz pedałować czy na prawdę podjazd że na 1:1 ledwo ledwo a nachylenie takie że nie dużo brakuje aby przód podnosiło i tak też przez parę km i podobne sa zjazdy.

Chciałbym zjeżdżać trochę szybciej. Tylko nie wiem jak zagotuje się płyn albo zapala się klocki itp to nagle stracę hamulce czy to będzie stopniowe?

Bo wieszkosc zjazdów jadę tak że jakby co to mogę zeskoczyć z roweru i się nie połamie, ale jak stopniowo by te hamulce znikaly to mogę sobie pozwolić na wyższe prędkości bo i tak zwolnię do stopnia że mogę zeskoczyć.

Na razie to mam smród czy zaciski tak gorące ze nie można się do nich dotknąć o tarczach już nie wspominam, tylna chyba nawet lekko przegrzana bo zyskała trochę niebieskiego odcienia na stałe.

#rower #hamulce
  • 8
@r5678: jak ja sobie kiedys jezdzilem po gorach to sila hamowania spadla na ostatnich 4 zakretach, na 5 wlecialem w drzewa. Mialem farta bo przed grubymi byly takie miekkie krzaczki, a jechalem szybko xD
@lasaghneboi: dlatego hamuje zapobiegawczo czy co jakos czas sie zatrzymam aby ostygly, aby sobie krzywdy nie zrobić... Czyli jechałeś za szybko i już siadło na tyle że nabierałes prędkości?
@r5678: juz wczesniej troche wiedzialem ze slabna ale nie zdalem sobie sprawy jak bardzo, a pozniej juz bylo tak jak mowisz. Tez poprostu same klocki sie zdarly do takiego momentu ze nie mogly zostac mocniej docisniete.
@r5678: ja się nie spotkałem z czymś takim jak kompletnie niedziałające hamulce. Jest wyczuwalny moment jak siadają i klamkę da się dociągnąć do końca, ale dalej działają.

W przypadku tarczówek trzeba się nauczyć hamować - nie trzymać cały czas tylko przed zakrętem lub pulsacyjnie jak czujesz, że jest za szybko. Nigdy cały czas trzymać.
@r5678 opór powietrza rośnie wykładniczo więc jak dużo hamujesz to masz mały opór o musisz wykładniczo więcej hamować więc też się nagrzewa dużo więcej. w sumie to też mam problem z hamowaniem jak jest 20% tylko ważę jeszcze 100kg. a no i cięższe koła ciężej wyhamować bo mają większą energię