Wpis z mikrobloga

Miałem dzisiaj wątpliwą przyjemność przelecieć się helikopterem LPR. Gość #agresjadrogowa w białym suv'ie trzykrotnie prawie (nie tylko) mnie zabił wyprzedzając na gazetę, zajeżdżając drogę, hamując itd. Nawet próbował mnie wepchnąć na ciężarówkę która jechała na przeciwko. U mnie "na szczęście" tylko połamane zęby, szyta warga i zwichnięta ręka. Rower wiadomo cały, trochę tylko podrapany i chyba koło skrzywione.
Jazda na #szosa #rowery to jest jednak sport ekstremalny.
Na zdjęciu gagatek, niedoszły morderca.
Ex3_ - Miałem dzisiaj wątpliwą przyjemność przelecieć się helikopterem LPR. Gość #agr...

źródło: 1692219867993

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
  • 3
@Ex3_

w białym suv'ie trzykrotnie prawie (nie tylko) mnie zabił wyprzedzając na gazetę, zajeżdżając drogę, hamując itd. Nawet próbował mnie wepchnąć na ciężarówkę która jechała na przeciwko.


To co on jechał, zawracał i ponownie podjeżdżał do ciebie? i jak można wepchnąć rowerzystę pod ciężarówkę jadącą z przeciwnego kierunku skoro rowerzysta powinien jechać przy prawej krawędzi? Trochę nie trzyma się kupy twój opis.
  • Odpowiedz
jak to nie dociera, to mogę jechać i środkiem. Jak się ktoś dopieprzy, to będę twardo stał przy tym, że dla mnie to jest najbliżej krawędzi, i tak dbam o swoje bezpieczeństwo.


@login_cwiczebny: no nie, nie możesz. Jak coś takiego widzę, to od razu trąbie na pedalarza. Sam sporo jeżdżę rowerem, ale przez myśl mi nie przejdzie, żeby jechać środkiem swojego pasa. Tak samo z resztą traktuje pedalarzy, którzy jada obok
  • Odpowiedz
@krabozwierz:

Nie zdają sobie sprawy, że to oni ponoszą odpowiedzialność za spowodowanie kolizji/wypadku?


Mam wrażenie, że większość polskich „kierowców” nie zdaje sobie sprawy z większości spraw związanych z prowadzeniem auta. Nieodpowiedzialni idioci z zerowym wyobrażeniem konsekwencji. Dojeżdżam do pracy krajówką i to czego codziennie jestem świadkiem woła o pomstę do nieba.
  • Odpowiedz
Trzeba było iść na rower gdzieś do lasu, a nie #!$%@?ć kierowców.

Może następnym razem pomyślisz, ale wątpię. Wy rowerzyści jesteście jak rak

na zdrowym organizmie drogowym.


@Uddhx: #!$%@? co za dzban z ciebie. Zdrowy organizm drogowy xD Szary ogon ofiar drogowych w UE, taki to zdrowy organizm. Też samochodziarzowi przez mózg nie przejdzie że rowerem można jeździć normalnie po drogach i nie jest się żadnym tam intruzem, bo nie taki
  • Odpowiedz
A jak to nie dociera, to mogę jechać i środkiem. Jak się ktoś dopieprzy, to będę twardo stał przy tym, że dla mnie to jest najbliżej krawędzi, i tak dbam o swoje bezpieczeństwo.


@login_cwiczebny: No a potem ktoś przejedzie od Ciebie na 10 cm, bo dla niego to jest bezpieczny odstęp i z takim czuje się najlepiej...
No jak ma być normalnie, jak takie wysrywy powstają.

Szanujmy się na drogach wspólnie.
  • Odpowiedz
nie ma obowiazku zjezdzania na lewy pas przy wyprzedzaniu rowerzysty jezeli jest szeroka droga a rowerzysta trzyma sie prawej krawedzi drogi to obydwoje potrafia sie zmiescic na tym samym pasie z calkiem dobrym odstepem problemem jest to ze rowerzysci rzadko kiedy jadą przy prawej krawędzi rozumiem ze nie zawsze droga na to pozwala ale czesto sie da a oni pajacuja jakby jechali srodkiem drogi


@niko444: Nie ma obowiązku, ale jeśli masz
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: korona Ci z głowy nie spadnie jak zwolnisz i poczekasz na miejsce do wyprzedzania. Po co ten wieczny pośpiech? Nie masz racji co do jazdy rowerzystów obok siebie:
"Wyjątek zawarty w punkcie 3a precyzuje, że, dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego."
  • Odpowiedz
@Ex3_: I do takiego gówna lata śmigłowiec!?!
A mnie z połamanymi kolanami po wypadku karetka nie chciała nawet oglądać bo stwierdzili, że nie ma złamań otwartych i żebym sobie na SOR poszedł( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ex3_: Jakiś dowód? Wzmianka w prasie? LPR do czegoś takiego? Jakby Nie mam podstaw by nie wierzyć ale też nie mam podstaw by wierzyć. A bardzo łatwo jest kogoś oczernić w internecie tym bardziej jak temat jest.. em.. elektryzujący.
  • Odpowiedz
  • 5
@Ex3_ Jak ostatnio jechałem trasą i minął mnie TIR na centymetry czy ze trzy osobówki, to stwierdziłem że #!$%@? jazdę przy prawej krawędzi i jechałem środkiem, żeby barany w normalny sposób wyprzedały skoro nie umieją zachować bezpiecznego odstępu.
  • Odpowiedz
@Szalom:
Chcesz po ulicy jeździć to zachowuj się jak samochód albo #!$%@? bo stwarzasz tylko zagrożenie dla siebie i innych. Proste?
Sorry, ale nawet tego twojego wysrywu nie czytam.
  • Odpowiedz