Wpis z mikrobloga

czytam sobie o czymś takim jak near death experience czy po polsku chyba doświadczenia z pogranicza śmierci i omg no #!$%@? przecież to jest tak OCZYWISTY wytwór ludzkiego mózgu w ostatnich chwilach życia że brak słów na to że jakieś barany w coś takiego wierzą...........
i to nawet jest potwierdzone badaniami że to jest spowodowane ogromnymi ilościami hormonów wtłaczanych do mózgu przed utratą świadomości.... a oni i tak będą mówić aaaa bo ja widziałam anioły i zmarłą babcie... zamknij mordę
co za przypadek że chrześcijanie widzą motywy związane z ich bogiem a muzułmanie związane z allahem a hindusi z hinduizmem
zupełnie tak jakby mózg wytwarzał halucynacje na podstawie kultury w której się wychowało hmm......

jak ja nienawidzę ludzi wierzących w paranormalne i nadprzyrodzone zjawiska agghhhh.....
LubiePieski - czytam sobie o czymś takim jak near death experience czy po polsku chyb...

źródło: dcb6c1ebf88affcb1b10e1b0f0735592

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 9
@pozmu: o o to dokonanie o to mi chodzi
jeszcze najczęściej podczas doświadczenia śmierci ludzie opisują uczucie wielkiego szczęścia i spokoju i znowu co za przypadek bo w momencie śmierci do mózgu uwalniane są ogromne ilości endorfin które mają całkowicie przypadkiem takie same właściwości hmmm.........
  • Odpowiedz
@LubiePieski wszystko co kiedykolwiek doświadczyłeś zostało wygenerowane w głowie. Skąd wiesz, że to co czujesz i widzisz jest prawdziwe? Może to kolejny sen z którego się codziennie budzisz? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 3
@Smonk_Da_Wead: wiem ale to jest tylko fajna zagwostka filozoficzna tak jak teoria symulacji czy mózg boltzmanna
nic z nich nie wynika i nie ma sensu się nimi na poważnie zajmować, każdy człowiek musi przyjąć fundamentalnie że istnieje na prawdę żeby nie zwariować
  • Odpowiedz
@LubiePieski: Bo po śmierci nie ma nic tak jak by wyłączyć telewizor obraz i dźwięk zanika na zawsze a religie służą do manipulowania i okradania ludzi. Co za przypadek, że w każde bóstwo trzeba wierzyć a nie można go zobaczyć no co za przypadek kto by pomyślał a jak zanegujesz to jesteś bluźniercą i będziesz smażył się w piekle XD Tak było nie zmyślam.
  • Odpowiedz
a oni i tak będą mówić aaaa bo ja widziałam anioły i zmarłą babcie... zamknij mordę


@LubiePieski: no ale w sumie to nie skłamali, przecież widzieli, więc czemu się złościć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja miałem kilka ciekawych (innych) doświadczeń w życiu, bliżej w tematyce śnienia, racjonalnie traktuje je jak wytwór wyobraźni, no ale nie powiem, świat byłby ciekawszy gdyby takie nadprzyrodzone rzeczy były możliwe, hehe.
  • Odpowiedz
  • 1
@januszdoe: nikt nigdy nie wyszedł z ciała..........
były nawet doświadczenia próbujące to udowodnić gdzie postawili w szpitalach na salach operacyjnych wysoko jakieś obiekty które widać było tylko z góry i uwaga...... ani jedna osoba która twierdziła że wyszła z ciała nie potrafiła odgadnąć jakie to były przedmioty
  • Odpowiedz
  • 0
@LubiePieski Owszem. Wyszli. Zjawiska Paranormalne, duchy, życie po śmierci istnieją. Śmierć nie jest końcem. Dusza istnieje. Jest inteligentny projekt. Nie ma wiecznego niebytu po śmierci. Ja też nie potrafię ogarnąć jak głupi i nieracjonalni są ludzie podczas kiedy wielu doświadczyło niezwykłego i na miliony rzeczy nie ma żadnego doświadczenia poza magią bo magią jest wszystko. Prosty przykład. W całej chacie nie łapie sieć komórkowa, w łazience łapie. Fakt. Nie wymysł. Po
  • Odpowiedz
  • 0
@LukasUK Po śmierci żyjesz dalej. Mózg jest odbiornikiem nie twórcą danych. Świadomość jest falą. Mózg wyłączasz, sygnał się wzmacnia.
  • Odpowiedz
  • 0
@LukasUK Owszem Wyszli z ciała. Zjawiska Paranormalne, duchy, życie po śmierci istnieją. Śmierć nie jest końcem. Dusza istnieje. Jest inteligentny projekt. Nie ma wiecznego niebytu po śmierci. Ja też nie potrafię ogarnąć jak głupi i nieracjonalni są ludzie podczas kiedy wielu doświadczyło niezwykłego i na miliony rzeczy nie ma żadnego doświadczenia poza magią bo magią jest wszystko. Prosty przykład. W całej chacie nie łapie sieć komórkowa, w łazience łapie. Fakt. Nie
  • Odpowiedz